Florent Malouda
0

"Protivnici nas se više ne boje"

Francuski krilni nogometaš Chelseaja Florent Malouda ponudio je objašnjenje za slabije igre svoje ekipe u posljednje vrijeme.

Uprkos pobjedama u prvih šest utakmica aktuelne sezone bez primljenog gola, Chelsea je posljednjih sedmica zapao u krizu. Tako je izgubio tri od posljednje četiri premijerligaške utakmice, a uprkos 2-1 pobjedi nad Žilinom u Ligi prvaka u utorak navečer i u toj utakmici bilo je evidentno da se engleski prvak muči.

Uprkos zaostatku 1-0 na poluvremenu, londonski je klub uspio preokrenuti rezultat, a gol odluke zabio je baš Malouda u 86. minuti.

"Možda sada timovi imaju više samopouzdanja protiv nas. Mislim da smo izgubili onaj faktor straha", komentirao je Malouda za Evening Standard. "Trenutno imamo puno problema s povredama i teže nam je i fizički i mentalno. Ovo je period sezone kada je sve teže. Sada moramo pokazati našu pravu vrijednost."