La Liga
99

Protiv Messija se ne može: Betis vodio dva puta, ali izgubio od Barcelone

E. B.
Nogometaši Barcelone su slavili u 23. kolu španske La Lige nakon preukreta u gostima kod Betisa rezultatom 3:2 zahvaljujući sjajnom Lionelu Messiju koji je asistirao kod sva tri pogotka katalonske ekipe.

Betis je poveo na stadionu "Benito Villamarin" u 6. minuti kada je Sergio Canales realizovao penal, ali je samo tri minute kasnije Frenkie de Jong poravnao rezultat na asistenciju Lionela Messija.

Nabil Fekir je potom u 26. minuti ponovo doveo Betis u vodstvo, ali je u 45+3. minuti Messi asistirao Sergiju Busquetsu za 2:2.

U 72. minuti Messi je kompletirao hat-trick asistencija ubačajem iz slobodnjaka na glavu Clementa Lengleta koji pogađa za preokret i, ispostavit će se, pobjedu.

Do kraja susreta arbitar Sanchez je zbog drugih žutih kartona isključio Fekira i Lengleta, te su obje ekipe meč završile s po 10 igrača.