23

Prosinečki tijesno izgubio od Fenerbahçea, Ibričić jedan od strijelaca

Senajid Ibričić
U 31. kolu turskog nogometnog prvenstva Kayserispor Roberta Prosinečkog tijesno je izgubio na gostovanju kod Fenerbahçea 2-1.

Iako je golom Cleytona klub hrvatskog stručnjaka vodio još od 6. minute, u drugom poluvremenu je favorizirani domaćin uspio preokrenuti. U 57. minuti je za 1-1 postigoa gol Dirk Kuyt, a u 89. minuti je Cristian realizirao jedanaesterac za tri boda Fenerbahçea.

Prosinečkom je to bio prvi poraz u posljednja četiri kola, a na ligaškoj tabeli njegova ekipa drži osmo mjesto s istim brojem bodova (43) kao i šestoplasirani Gençlerbirligi i sedmoplasirani Trabzonspor.

Lider ligaške tabele Galatasaray slavio je s 1-0 na gostovanju kod Gaziantepspora golom Buraka Yilmaza i tako se približio osvajanju naslova.

Kažimo i da je u domaćem 2-1 porazu Kasimpaşe od Eskişehirspora jedini gol za poraženi sastav postigao bh. reprezentativac Senijad Ibričić.