0

Primera: Racing "potopio" Atletico Madrid

Kompletirao je 32. kolo španskog nogometnog prvenstva. U posljednje dvije utakmice pobjede su ostvarili domaćini, Mallorca i Racing iz Santandera.

Posebno je uvjerljiva pobjeda bila ona Racingova koji je s čak 5-1 savladao Atletico Madrid.

Već do poluvremena Racing je vodio 3-0 golovima Christiana Fernandeza, Ezequiela Garyja i Mohameda Tchite, u nastavku gostima vraća nadu Diego Forlan iz jedanaesterca, ali ubrzo Pedro Munitis, a kasnije Nikola Žigić tresu mrežu Atletica i donose svojoj momčadi 10. ovosezonsku pobjedu.

U drugoj utakmici Mallorca je kod kuće slavila protiv Valladolida 2-0 sa dva gola gvinejskog napadača Alhassanea Keite. Mallorca je tako ostvarila desetu ovosezonsku pobjedu, a Valladolid četvrti poraz u zadnjih pet utakmica i 16. ukupno.

Primera, 32. kolo:

Mallorca - Valladolid 2-0 (Keita 64, 82) Racing Santander - Atletico Madrid 5-1 (Salas 9, Garay 16, Tchite 38, Munitis 65, Žigić 87 / Forlan 62-11m) Sporting Gijon - Espanyol 0-3 (Nene 25, Martinez 73, Callejon 75) Villarreal - Recreativo Huelva 2-1 (Llorente 40, Cani / Camunas 1)

Redoslijed: 1. Barcelona 81, 2. Real Madrid 76, 3. Sevilla 57, 4. Valencia 55, 5. Villarreal 52, 6. Malaga 50...