0

Primera: Pobjeda Seville protiv Almerije

Nogometaši Seville lakoćom su uzeli tri boda na gostovanju kod Almerije, koju su pobijedili 3-1 u utakmici 27. kola španske Primere.

Vrlo jednostavno je Sevilla došla do pete pobjede u gostima ove sezone, čime je ujedno učvrstila sedmu poziciju na tabeli, ali se i primakla Villarrealu i Real Sociedadu.

Ivan Rakitić je odigrao posljednjih dvadeset minuta ovog ogleda, ali je i to bilo dovoljno da upiše asistenciju. Samo sedam minuta poslije ulaska asistirao je Francuzu Gameiru koji je zabio za tadašnjih 3-0. Prije njega su strijelci za Sevillu bili Kolumbijac Carlos Bacca i Daniel Carrico.

Pri samom kraju utakmice domaćin je uspio doći do počasnog pogotka, a potpisao ga je Vidal Parreu.

Primera, 27. kolo:

Almeria - Sevilla 1-3 (Vidal Parreu 85 / Bacca 31, Carrico 51, Gameiro 77) Espanyol - Elche 3-1 (David Lopez 2, Colotto 21, Pizzi 58 / Fuentes 88-ag) Real Madrid - Levante (kasnije) Valencia - Athletic (kasnije)

Redoslijed: 1. Atletico Madrid 64, 2. Real Madrid 64 (-1), 3. Barcelona 63, 4. Athletic 50 (-1), 5. Villarreal 44, 6. Real Sociedad 43 (-1), 7. Sevilla 41…