0

Primera: Odlična partija Las Palmasa, četiri gola u mreži Espanyola

U utakmici 35. kola španske Primere snage su odmjerili Las Palmas i Espanyol. Domaći su slavili visoku pobjedu rezultatom 4:0.

Prva prilika na utakmici viđena jeju 22. minuti, a imala ju je ekipa Las Palmasa, tačnije, u šansi je bio Viera, ali je njegov udarac odbraio golman Espanyola Arlauskis. Tri minute kasnije prijete gosti preko Burguija, no, čuvar mreže domaćih Cruz Raul dobro brani.

Potom su uslijedile još dvije šanse za Espanyol u 29. i 44. minuti, ali ih Perez i Burgui nisu iskoristili. Domaći su to kaznili u prvoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena, a El Zhar je pogodio za vodstvo Las Palmasa. Bio je to rezultat prvog poluvremena.

Las Palmas je ušao dobro u drugo poluvrijeme, a Viera je u 49. minuti pogodio za 2:0. Potom je u 56. minuti ubacio za Bigasa, koji je povisio rezultat na 3:0 u korist domaćih.

Espanyol je potpuno razbijen u 75. minuti kada je volej uhvatio Wakaso i pogostigao četvrti gol za domaće.

Veliku priliku za barem utješni pogodak propustio je Sylla u 82. minuti, golman Cruz Raul se nije dao prevariti.

Espanyol je do kraja utakmice imao još dvije prilike, u 89. i 90. minuti, no, Burgui i Perez nisu pronašli put do mreže.

Ostalo je 4:0 za Las Palmas, koji je deveti na tabeli sa 43 boda, dok je Espanyol 15. sa 37 osvojenih bodova.