5

Primera: Getafe pobijedio Deportivo i povećao šanse za opstanak, važan trijumf Villarreala na Mestalli

Piše: Edin Isanović
Odigrane su dvije utakmice 36. kola španske nogometne lige. Deportivo La Coruna je na svom stadionu poražena od Getafea rezultatom 0:2, dok je Villarreal savladao Valenciju na Mestalli identičnim rezultatom.

Getafe je na Riazoru stigao možda i do bodova spasa. Prije ovog okršaja imali su 32 boda. Nakon osvajanja kompletnog plijena ostali su u borbi za opstanak u elitnom razredu.

Golove za goste postigli su Pedro Leon u 41. i Carlos Vigaray u 85. minuti. U narednom kolu Getafe na svom stadionu dočekuje Sporting Gijon koji ima isti broj bodova, ali nešto bolju gol razliku. Deportivo je skupio 39 bodova.

Učesnik polufinala Evropske lige Villarreal savladao je Valenciju u gostima sa sigurnih 0:2. "Žuta podmornica" ostala je na četvrtom mjestu iza vodećih timova Primere. Imaju šest bodova više od Athletic Bilbaoa.

Golove za Villarreal na Mestalli postigli su Samu u 14. minuti i Adrian u 33. minuti. Valencia je na osmom mjestu sa 44 osvojena boda.