Primera: Espanyol i Rayo Vallecano podijelili bodove

14.4.2014. u 08:48
0
0
0
U posljednjem nedjeljnom susretu španskog nogometnog prvenstva Espanyol i Rayo Vallecano odigrali su u Barceloni bez pobjednika 2-2.
Espanyol je nastavio seriju utakmica bez pobjede i nakon očekivanih posrtaja protiv Barcelone i Seville, na svom terenu je tražio pobjedu protiv Rayo Vallecana. Na kraju do nje nije došao i morao se zadovoljiti s remijem 2-2.

Domaćin je poveo već u trećoj minuti zahvaljujući pogotku Cristiana Stuanija, međutim nije se dugo zadržao u vodstvu. U završnici prvog dijela Rayo Vallecano poravnava preko Iaga Falquea i na odmor odlazi s 1-1.

Već na samom otvaranju drugog poluvremena odlični Joaquin Larrivey dovodi goste u vodstvo 2-1 nakon čega je Espanyol pokušavao probiti gostujuću odbranu, ali je vrlo teško dolazio do izglednih situacija. Ipak, u 88. minuti Diego Colotto poravnava na 2-2 i donosi domaćinu bod.

S ovim bodom Rayo Vallecano je odmaknuo prvom ugroženom, Getafeu, na šest bodova dok Espanyol bezbrižan od ispadanja, ali i borbe za Evropu, tek odrađuje posao.

Primera, 33. kolo:

Getafe – Atletico Madrid 0-2 (Godin 40., Costa 84.)
Valencia – Elche 2-1 (Piatti 22., Parejo 61. / Coro 28.)
Betis - Sevilla 0-2 (Gameiro 30 - 11m, 82)
Espanyol – Rayo Vallecano 2-2 (Stuani 3., Colotto 88. / Falque 43., Larrivey 50.)

Redoslijed: 1. Atletico Madrid 82, 2. Real Madrid 79, 3. Barcelona 78, 4. Athletic Bilbao 59, 5. Sevilla 56, 6. Villarreal 52...