0

Primera: Barcelona rutinski do tri boda

U prvoj utakmici 30. kola španjolskog nogometnog prvenstva Barcelona je na Camp Nou slavila 2-0 protiv Recreativo Huelve i tako upisala svoju petu uzastopnu i 24. ukupno pobjedu ove sezone.

Utakmica još praktički nije ni započela, a Barcelona je već bio u vodstvu. Mrežu Recreativa je zatresao Andres Iniesta već u prvoj minuti i činilo se da će Recreativo napustiti travnjak s potučen do nogu.

Ipak, tako nije bilo i do drugog se pogotka moralo čekati sve do 67. minute kada je branič Recreativa Nasief Morris nes(p)retno skrenuo udarac Inieste u vlastitu mrežu. Mogla je Barça slaviti i uvjerljivije, ali je Lionel Messi propustio realizirati jedanaesterac u 81. minuti, točnije njegov je blagi prizemni udarac zaustavio Asier Riesgo.

S nova tri boda Barcelona je privremeno pobjegla drugoplasiranom Realu na devet bodova prednosti.