1

Prijateljski susret: Široki Brijeg i Željezničar remizirali 2:2

Piše: N. J.
Nogometaši Širokog Brijega i Željezničara odigrali su večeras neriješeno 2:2 u prijateljskoj utakmici u Međugorju.

Susret je odigran u okviru priprema dva bh. kluba u Međugorju, gdje se ekipe pripremaju za narednu sezonu.

Širokobriježane je protiv aktuelnog prvaka BiH u vodstvo doveo Kordić koji je zatresao mrežu tima sa Grbavice u 25. minuti.

Uz minimalnu prednost Širokog Brijega otišlo se na odmor, a aktuelni osvajač Kupa BiH udvostručio je prednost već na samom otvaranju drugog poluvremena, kada je pogodio Barišić, za 2:0. Ipak, Željezničar u samoj završnici susreta stiže do izjednačenja, zahvaljujući Šabanu Pehilju koji je u dvije minute postigao dva gola.

Treneri oba tima iskoristili su ovu utakmicu da isprobaju što više igrača pa se u drugom poluvremenu igralo u dosta promijenjenim sastavima.