Miroljubivih 1:1
6

Prijateljski meč bez pobjednika: Brazil vodio, ali ostao bez pobjede protiv Senegala

Prijateljski susret između nogometnih reprezentacija Brazila i Senegala završen je bez pobjednika, a konačan rezultat glasio je 1:1.

Već na samom početku susreta, tačnije u devetoj minuti, Brazil je stigao u vodstvo. Loptu je na desnoj strani primio Gabriel Jesus, sjajno se probio kroz nekoliko senegalskih igrača i uputio dodavanje za Firmina, a napadač Liverpoola rutinski lobuje golmana i dovodi svoj tim u vodstvo.

[TWITTER]1182269909063081985[/TWITTER]

Kada su svi očekivali kraj prvog poluvremena, Senegal je dobio priliku da s bijele tačke stigne do poravnanja. Mane je probio po lijevoj strani, u kaznenom prostoru Brazila srušio ga je Marquinhos, a sudija Aljaafari bez oklijevanja pokazuje na bijelu tačku.

Siguran realizator bio je Diedhiou koji loptu šalje u mrežu za 1:1.

U drugom poluvremenu viđen je veliki broj prilika i s jedne i s druge strane, no pogodaka nije bilo pa je meč završen rezultatom iz prvih 45 minuta - 1:1.