0

Prijateljske: Turska pobijedila, Francuska izgubila

Reprezentacija Francuske poražena je od Nigerije s 1-0 u prijateljskoj nogometnoj utakmici odigranoj u St. Ettieneu.

Jedini pogodak postigao je napadač belgijskog Club Bruggea Joseph Akpala u 32. minuti. Istaknimo da u francuskoj selekciji nije zaigrao najbolji strijelac u povijesti Thierry Herny, zbog bolova u desnom koljenu. No, pridružio se svojoj selekciji i dvoboj odgledao s klupe za rezerve.

Navijači francuske reprezentavije u St. Ettieneu ispratili su domaće nogometaše na kraju utakmice velikim zvižducima zbog razočaravajuće igre i rezultata. Bila je ovo prva utakmica između najboljih reprezentacija Francuske i Nigerije.

Utakmica je počela minutom šutnje za sve žrtve nestalog francuskog aviona u Brazilu, a obje momčadi nosile su crne vrpce.

Reprezentacija Turske pobijedila je u Ankari Azerbejdžan s 2-0. Turci su ona pogotka postigli s igračem više, budući da je Azerbejdžan od 52. minute igrao bez isključenog Rašada Sadigova. Strijelci za Tursku bili su Halil Altintop u 69. i Ibrahim Üzülmez u 75. minuti.

Nogomet, prijateljske utakmice:

Francuska -Nigerija 0-1 (Akpala 32) Turska – Azerbejdžan 2-0 (Halil Antiltop 69, Üzülmez 75)