0

Prijateljske: Pobjede Crne Gore i Ukrajine

Golovima Stevana Jovetića u 56. i 87. minuti, reprezentacija Crne Gore pobijedila je u Podgorici u prijateljskoj utakmici Island s 2-1.

Prvi gol je Jovetić zabio glavom, a drugi odličnim udarcem s nekih 17 metara. U međuvremenu je za Islanđane izjednačio Finnbogason u 79. minuti. Dinamov napadač Fatos Beqiraj odigrao je, kao i Mirko Vučinić, samo drugo poluvrijeme za Crnu Goru, te je u 48. minuti pogodio prečku.

Jedan od domaćina Evropskog prvenstva, reprezentacija Ukrajine, slavila je 3-2 u gostima kod Izraela. Za Ukrajinu su zabili Gusev u 17. minuti iz penala, Konopljanka u 45. i Jarmolenko u 61. minuti, dok su za domaću selekciju strijelci bili Hemad u 55. minuti iz penala i Sahar u 63. minuti.

Mađarska i Bugarska odigrale su u Gyoru 1-1. Domaćini su poveli preko Szalaija u 42. minuti, a izjednačio je Božinov u 87. minuti. Nakon poraza od Srbije 2-0 u utorak na Kipru, Armenija je dan kasnije u Limassolu pobijedila Kanadu s 3-1.

Prijateljske utakmice:

Latvija – Kazahstan 0-0 Kipar – Srbija 0-0 Gruzija – Albanija 2-1 (Kobahidze 47, Smisulašvili 88 / Cani 3) Moldavija – Bjelorusija 0-0

Crna Gora – Island 2-1 (Jovetić 56, 87 / Finnbogason 79) Izrael – Ukrajina 2-3 (Hemed 55 – 11 m, Sahar 63 / Gusev 17 – 11 m, Konopljanka 45, Jarmolenko 61) Mađarska – Bugarska 1-1 ( Szalai 42 / Božinov 87) Armenija – Kanada 3-1 (Pizzelli 22, 67, Özbiliz 90 – 11 m / McKenna 4) Tunis – Peru 1-1 (Ben Yahia 45 / Pizarro 45 – 11 m)