0

Prijateljska utakmica: Metalleghe remizirao sa Splitom

Bh. premijerligaš Metalleghe je u utorak u Čitluku odigrao prvu prijateljsku utakmicu u sklopu priprema za proljetni dio sezone Premijer lige BiH, a rezultat je bio 2:2.

U prvom poluvremenu trener Metalleghea Mato Neretljak je na teren poslao Fejzića, Rašića, Helvidu, Sarića, Jovanovića, Aletića, Zebu, Kovača, Smajića, Jakupovića i Duraka.

Splićani su bolje otvorili meč te nakon prvih 45 minuta imali vodstvo od 2:0. Oba puta nakon katastrofalnih grešaka odbrane Jajčana pogodio je Jovanović.

U drugom dijelu susreta za Metalleghe su nastupili Kuzmić, Franjić, Stakić, Jozić, Benović, Karađuz, Grković, Dilberović, Tankuljić, Beganović i Vidović. U 75. minuti je Dilberović smanjio zaostatak bh. tima, a u 83. je golom iz penala konačnih 2:2 postavio Vidović.

Nakon ovog duela Kraljevi putuju u Mostar, gdje će trenirati do subote, kada će odigrati meč s NK Vitez. Metalleghe BSI u Hercegovini ostaje do 13. februara.