Jeonju
4

Tok utakmice / Prijateljska utakmica: Južna Koreja - BiH 1:3

U prijateljskoj utakmici u Jeounjuu na stadionu Jeonjuseong su se sastali reprezentacije Južne Koreje i Bosne i Hercegovine, a slavili su Zmajevi rezultatom 3:1. Tekstualni prijenos sa fotografijama i videozapisima mogli ste pratiti uživo na portalu Klix.ba.
  • kraj utakmice. Južna Koreja - BiH 1:3.

90+1' - Igrat će se još tri minute.

90+1' - Zakarić pokušava iskosa sa desne strane, Kim brani.

90' - Ulazimo u posljednju minutu utakmice.

87' - Posljednja izmjena kod domaćina. Kim ulazi umjesto Kija.

85' - Ulazimo u posljednjih pet minuta susreta.

84' - Cimirot izlazi, u igri je Lončar.

81' - Višća je izašao, Milošević ga je zamijenio.

80' - Nove izmjene u redovima Južne Koreje. Lee i Moon ulaze u igru, a izašli su strijelac gola Lee i Hwang.

79' - GOOL!!! Hat-trick Višće!!! Bajić ubacuje sa lijeve strane, Višća iz prve šutira i pogađa za 1:3!

74' - Yun i Koo su izašli, a u igri su Jung i Ju. Bičakčić je u redovima BiH zamijenio Todorovića.

71' - Šunjić je pokušao glavom nakon ubačaja iz slobodnog udarca, lopta odlazi preko gola.

67' - Zakarić ulazi u igru umjesto Duljevića.

60' - Džeko izlazi, ulazi Bajić.

58' - Sarić je dobio žuti karton nakon oštrog faula nad Sonom.

56' - Jung je zaradio žuti karton nakon što je srušio Džeku.

51' - Šehić brani šut iz daljine.

50' - Korejci su napali od prve minute drugog poluvremena. Izveli su i dva kornera, ali bez uspjeha.

46' - Počinje drugo poluvrijeme. U redovima domaćina Oha je zamijenio Kwon Kyung-won, dok je Sarić ušao umjesto Pjanića u redovima BiH.

• kraj prvog poluvremena. Južna Koreja - BiH 1:2.

45+1' - GOOL!!! Višća! Duljević je sjajno sa svoje polovine pronašao Višću koji izlazi na Kima i šutira u bliži ugao za 2:1.

45+1' - Jedna minuta sudijske nadoknade.

45' - Posljednja minuta prvog poluvremena je u toku.

40' - Mnogo grešaka i nepovezane igre s obje strane u ovih deset minuta nakon drugog pogotka na meču.

30' - GOOL!!! Južna koreja je izjednačila. Hwang je sjajno uposlio Leeja koji prolazi Šunjića s lakoćom i izlazi sam na Šehića, te potkopava loptu preko njega za 1:1.

28' - GOOL!!! Višća!!! Ćivić je ubacio loptu sa lijeve strane, ona je preletjela Džeku i došla do Višće koji šutira iskosa sa desne strane, Kim je bio katastrofalno postavljen i lopta je završila u mreži za vodstvo Zmajeva.

27' - Kakva prilika za domaćina! Son je "povaljao" Šunjića i zukanovića i onda sa sedam metara šutirao u desni ugao Šehićevog gola, a naš golman je na maestralan način odbranio njegov udarac i loptu odbio u korner.

21' - Džeko je izašao sam na Kima nakon sjajnog pasa Duljevića, ali golman domaće ekipe brani.

18' - Jung šutira iz slobodnjaka, Šehić vrhovima prstiju odbija loptu u korner.

17' - Šunjić je dobio žuti karton jer je faulirao Sona koji je bio u gol-šansi.

14' - Sada je pokušao i Bešić, ali šutirao je visoko preko gola.

13' - Kakva prilika za BiH! Todorović je ubacio sa desne strane, Džeko šutira iz prve sa 15 metara, ali lopta odlazi preko gola.

11' - Nova prilika za Korejce. Lee je ubacio sa desne strane, Hwang kasni na loptu u petercu.

9' - Loš šut Kooa sa dvadesetak metara.

7' - Kontra Južne Koreje, ali se Son spetljao i propala je velika prilika za domaćina.

3' - Pjanić je pokušao pronaći Džeku, ali je dao neprecizan pas.

1' - Susret je počeo. Sretno, Zmajevi!

13:00 - Prvi sa centra će krenuti naši igrači.

19:57 - A sada himna Južne Koreje.

19:55 - U toku je intoniranje himne BiH.

19:54 - Ovo će biti drugi susret reprezentacija Južne Koreje i BiH. I prvi je odigran u ovoj azijskoj državi kada je u Seulu naša selekcija poražena rezultatom 2:0.

12:52 - Sastav Južne Koreje: Kim Seung-gyu, Yun Young-sun, Ki Sung-yong, Oh Beom-seok, Lee Yong, Kim Min-woo, Jung Woon-young, Koo Ja-cheol, Lee Jae-sung, Hwang Hee-chan, Son Heung-min.

12:51 - Naša reprezentacija će igrati u formaciji 4-3-3: Šehić - Todorović, Šunjić, Zukanović, Ćivić - Pjanić, Bešić, Cimirot - Duljević, Višća, Džeko.

12:50 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos prijateljske utakmice između Južne Koreje i Bosne i Hercegovine. Susret se igra na stadionu Jeonjuseong u Jeonjuu, a počinje u 13 sati.