Bilino Polje
35

Tok utakmice / Prijateljska utakmica: BiH - Crna Gora 0:0

(Foto: Klix.ba)
U prijateljskoj utakmici u Zenici na stadionu Bilino Polje su se sastale reprezentacije Bosne i Hercegovine i Crne Gore, a susret je završen rezultatom 0:0. Tekstualni prijenos sa fotografijama i videozapisima mogli ste pratiti uživo na portalu Klix.ba.
  • kraj susreta. BiH - Crna Gora 0:0.

90+5' - Posljednja minuta susreta je u toku.

90+1' - Pet minuta sudijske nadoknade.

90' - Počinje posljednja minuta meča. Vidjet ćemo koliko će makedonski arbitar produžiti meč.

87' - Mirković izlazi, Hočko je ušao u igru. To je bila posljednja izmjena u redovima Crne Gore na meču.

85' - Pet minuta do kraja susreta. Izgleda da svi jedva čekaju posljednji sudijski zvižduk.

84' - Sedmi korner za Zmajeve je izborio Sarić. Sarić ga je i izveo, Džeko šutira glavom pravo u Petkovića.

80' - Janković i Beqiraj su izašli, ušli su Kajević i Đorđević.

79' - Janković šutira iz slobodnjaka sa 20 metara, lopta odlazi preko gola.

78' - Šunjić je ušao u igru umjesto Nastića.

75' - Nastić se povrijedio i morao je napustiti teren.

74' - Nova izmjena u redovima Crne Gore. Boljević izlazi, Stojković ulazi.

73' - Mugoša mijenja Jovovića u redovima gostiju.

72' - Fenomenalan šut Duljevića sa dvadesetak metara, Petković sjajnom paradom odbija loptu u korner.

70' - Sjajna kontra Zmajeva, Duljević je uposlio Džeku koji šutira iskosa sa lijeve strane, ali lopta odlazi pored stative.

68' - Četvrti korner za Crnu Goru.

67' - Zvižduci sa tribina za Zmajeve.

63' - Kosović izlazi, Lončar ulazi u redovima Crne Gore.

62' - Duljević u igri umjesto Višće.

58' - Zmajevi i dalje dominiraju terenom, ali bez konkretnog učinka.

52' - Žuti karton je zaradio Višća.

50' - Vešović šutira sa 20-ak metara, lopta odlazi preko gola.

47' - Nova prilika za Zmajeve. Džeko je sjajno pronašao Višću, ovaj spušta loptu, ali Kodro kasni na loptu.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

• kraj prvog poluvremena. BiH - Crna Gora 0:0.

45+6' - Posljednja minuta prvog poluvremena u toku. Naša reprezentacija je imala nekoliko velikih prilika za postizanje pogotka, ali mreže i dalje miruju.

45+2' - Janković dobija žuti karton.

45+1' - Peti korner za BiH. Pjanić ga loše izvodi.

45+1' - Šest minuta nadoknade.

45' - Uskoro ćemo znati koliko će biti sudijske nadoknade. Izlazak naših legendi je trajao pet minuta.

44' - Pjanić je šutirao, ali u živi zid i lopta je otišla u korner.

42' - Pjanić je izborio slobodan udarac na 17 metara od gola gostiju.

40' - Šta je sada odbranio Petković! Višća je poslužio Džeku koji je bio sam u petercu, ali je golman Lorienta odbranio njegov udarac! Nismo navikli od Dijamanta da ovo fula...

36' - Todorović je sada poklonio korner Crnoj Gori. Srećom po Zmajeve, loš ubačaja iz ugla gostiju.

35' - Nova šansa za BiH! Kodro je izašao sam na Petkovića i pokušao je potkopati loptu kao Bolić preko Casillasa, ali je golman Crne Gore lagano uhvatio loptu.

34' - Stativa! Nakon gužve u kaznenom prostoru Džeko je ostavio loptu Pjaniću koji šutira, ali je uzdrmao samo okvir gola Crnogoraca.

31' - Odlična šansa za Zmajeve! Džeko se dugo namještao i šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali lopta odlazi preko gola.

30' - Pola sata igre, bez ijednog uzbuđenja pred oba gola.

27' - Prvi korner za Crnu Goru je izborio Janković. Bez opasnosti po naš gol.

25' - Višća ubacuje s desne strane, bez opasnosti po gol Petkovića.

22' - Legende bh. nogometa su napustile teren, a u igru su ušli njihovi nasljednici Bičakčić, Sarić i Kodro.

20' - I kapiten Crne Gore Fatos Beqiraj je uručio poklone Zvjezdanu, Emiru i Vedadu.

19' - Čelnici NS BiH upravo uručuju poklone našim legendama.

18' - Crnogorci su napravili počasni špalir kako bi ispratili Misimovića, Spahića i Ibiševića.

17' - Susret je prekinut kako bi se naši asovi oprostili od reprezentacije.

14' - Sada je Višća izborio korner s druge strane.

13' - Misimović je izborio korner za Zmajeve.

13' - Bliži se trenutak kada će Misimović, Spahić i Ibišević napustiti teren.

10' - Igra se pretežno na sredini igrališta.

5' - Za sada bez većih uzbuđenja u otvaranju susreta.

1' - Susret je počeo.

17:57 - A sada himna BiH.

17:56 - U toku je intoniranje himni. Najprije himna Crne Gore.

17:54 - Igrači obje ekipe upravo izlaze na teren.

17:53 - Arbitri susreta dolaze iz Makedonije. Pravdu će dijeliti Dimitar Meckarovski, a asistirat će mu Dejan Nedelkoski i Goce Petreski.

17:50 - Na tribinama Bilinog Polja se trenutno nalazi oko sedam hiljada gledatelja.

17:46 - Ibišević je još uvijek aktivan igrač, a od reprezentacije će se oprostiti sa 83 nastupa. Postigao je 28 pogodaka, a jedan od njih je bio prvi pogodak za BiH na Mundijalima.

17:45 - Nekadašnji kapiten reprezentacije Spahić je do sada nastupio 96 puta u dresu BiH uz šest postignutih pogodaka.

17:44 - Ovo će Misimoviću biti 84. nastup u dresu Zmajeva, a jedan od najboljih igrača BiH svih vremena je u dresu sa državnim grbom postigao 25 pogodaka.

17:40 - Crna Gora će igrati u sastavu: Petković, Stojković, Tomašević, Vešović, Kosović, Mugoša, Janković, Mirković, Simić, Marušić i Beqiraj.

17:39 - Najavljeno je da će Misimović, Spahić i Ibišević igrati prvih 15 minuta, nakon čega će im biti uručeni prigodni pokloni.

17:38 - Za BiH će od prve minute igrati: Šehić, Todorović, Vranješ, Spahić, Nastić, Cimirot, Pjanić, Misimović, Ibišević, Višća i Džeko.

17:34 - Ova utakmica će imati svečani karakter, s obzirom da će se od dresa sa državnim grbom oprostiti Zvjezdan Misimović, Emir Spahić i Vedad Ibišević.

17:30 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos prijateljske utakmice između Bosne i Hercegovine i Crne Gore. Susret se igra na stadionu Bilino Polje u Zenici, a počinje u 18 sati.