Bundesliga
175

Prevljak strijelac za Mattersburg u gostima protiv Rapida iz Beča

U 1. kolu austrijske Bundeslige Rapid iz Beča je na domaćem terenu remizirao protiv Mattersburga (2:2), a gol za goste postigao je bh. napadač Smail Prevljak.

Rapid je od 23. minute igrao bez Joelintona koji je dobio direktan crveni karton, ali je i s igračem manje uspio postići dva gola. Samo dvije minute nakon isključenja Auer pogađa za vodstvo domaćina.

Vodstvo domaćeg tima udvostručio je Wober u 57. minuti, a na 2:1 smanjio je Prevljak u 74. minuti susreta. Pet minuta kasnije Maierhofer postavlja konačnih 2:2.

Prevljak je ušao s klupe u 46. minuti umjesto Ertlthalera, a ovo je bio njegov prvi ligaški nastup za Mattersburg.

Takmičarski debi za ovaj klub upisao je prošle sedmice u Kupu Austrije kada je pogodio u pobjedi nad Saalfedenom (6:1) što znači da Prevljak u dva nastupa za novi klub ima dva postignuta gola.

Bivši mladi reprezentativac BiH u Mattersburg je stigao ovog ljeta kao posuđeni igrač Salzburga.