U dobroj formi
54

Prevljak strijelac u pobjedi Mattersburga na gostovanju kod Austrije

Smail Prevljak
Nogometaši Mattersburga pobijedili su u Beču u okviru 32. kola austrijske Tipico Bundeslige ekipu Austrije rezultatom 3:2.

Domaći su u vodstvo stigli već u sedmoj minuti kada je Prokop pogodio na asistenciju Venuta, a samo dvije minute kasnije izjednačio je Okugawa, koji je iskoristio dodavanje bh. reprezentativca Smaila Prevljaka.

Sjajni početak meča zaokružio je golom Grunwald za novo vodstvo Austrije, ali prije odlaska na odmor Mattersburg je uspio opet izjednačiti.

Gol je postigao naš Prevljak, kojem je to bio 15. ligaški gol ove sezone u austrijskoj Bundesligi.

U nastavku utakmice nije bilo promjena sve do sudijske nadoknade kada je Gruber postigao gol vrijedan tri boda za goste.

Mattersburg je s današnjom pobjedom prestigao upravo Austriju i sada je na šestom mjestu Bundeslige.