Novi gol Zmaja
28

Prevljak postigao pogodak u domaćem debaklu njegovog Eupena

S. G.
Nogometaši belgijskog Eupena danas su na svom terenu doživjeli težak poraz od Waregema koji ih je savladao rezultatom 5:1.

Jedina svijetla tačka u domaćoj ekipi bio je reprezentativac Bosne i Hercegovine Smail Prevljak koji je postigao jedini gol za svoj tim.

Već nakon prvog poluvremena gosti su vodili sa 4:0, da bi u prvoj minuti nastavka naš Zmaj lijepo pogodio mrežu gostiju.

Ovo je za Prevljaka bio sedmi gol u sezoni, a upisao je isto toliko asistencija. Konačnih 5:1 deset minuta prije kraja meča postavio je Vormer.

Eupen je s novim porazom dodatno nazadovao na tabeli i nalazi se u jako teškoj situaciji.

Trenutno su 15. i imaju samo bod više u odnosu na Waregem koji ih je danas pregazio u direktnom okršaju za opstanak.