49

Prevljak postigao novi gol za Herthu i "gurnuo" slavni klub u ponor

E. K.
Smail Prevljak postigao novi gol za Herthu (Foto: Screenshot)
Bosanskohercegovački reprezentativac Smail Prevljak postigao je novi pogodak za berlinsku Herthu i to na teškom gostovanju kod Schalkea.

Berlinska Stara dama je slavila rezultatom 2:1, a Prevljak se u listu strijelaca upisao u 41. minuti susreta da bi u 51. prednost gostiju udvostručio Fabian Reese.

Pogodak Smaila Prevljaka pogledajte ovdje.

Rudari se nisu predavali pa su preko Yusufa Kabadayija u 80. minuti susreta smanjili prednost, ali do izjednačenja rezultata nisu mogli.

Pet minuta poslije pogotka, ostali su i sa igračem manje zbog isključenja Kenana Karamana pa je susret okončan rezultatom 2:1 u korist gostiju.

Hertha je sada deveta na tabeli sa 12 osvojenih bodova iz devet odigranih utakmica dok je nekada slavni Schalke tek 16. sa sedam osvojenih bodova.

Ovo je Prevljaku bio treći postignuti gol u osmoj odigranoj utakmici za Herthu, a golgeterskom učinku je dodao i dvije asistencije.

Schalke - Hertha 1:2 (Kabadayi 80'/Prevljak 41', Reese 51')