Njemačka Cvajta
40

Prevljak postigao novi gol, Tabaković promašio penal: Hertha uhvatila pobjednički ritam

S. G.
Hertha je u sjajnoj utakmici stigla do teške, ali važne pobjede na gostovanju kod Holstein Kiela rezultatom 3:2, a jedan od strijalaca ponovo je bio Smail Prevljak.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine bio je strijelac vodećeg gola za svoj tim u 27. minuti kada je loptu u gol zakucao glavom nakon lijepe asistencije. Bio je to njegov drugi ovosezonski pogodak.

Malo nakon toga vodstvo gostiju je udvostručio Grk Andreas Bouchalakis, ali su se domaćini sa dva brza gola vratili u život.

Priliku da svom timu donese pobjedu dobio je potencijalni Zmaj Haris Tabaković koji u 88. minuti nije iskoristio kazneni udarac.

Tako je ovaj Švicarac bh. korijena ostao bez osmog gola ove sezone, no i pored toga i dalje je prvi topnik lige.

Međutim, tri boda su ipak otišla u njemačku prijestolnicu jer je duboko u sudijskoj nadoknati zabio Fabian Reese za veliko slavlje gostiju.

Hertha je tako vezala drugu pobjedu u Cvajti kojom se ponovo uključila u borbu za sami vrh i povratak u društvo najboljih.