Kup Austrije
58

Prevljak pogodio za Salzburg svega tri minute nakon ulaska u igru, Todorović počeo meč

Smail Prevljak
Nogometaši Salzburga pobijedili su u prvom kolu austrijskog OFB Cupa domaću ekipu Asko Oedt rezultatom 6:0.

Favorizovani gosti su u vodstvo došli u desetoj minuti preko Schlagera, a Yabo je udvostručio prednost u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena.

Sjajni Yabo je potom u 64. minuti postigao još jedan gol, a na 0:4 povisio je ponovo Schlager.

U 71. minuti u igru je ušao bh. reprezentativac Smail Prevljak, kojem je trebalo samo tri minute na terenu da postigne pogodak. Konačnih 0:6 postavio je Dabbur.

Osim Prevljaka, u redovima pobjedničke ekipe igrao je i drugi bh. reprezentativac Darko Todorović. Bivši igrač Slobode je počeo meč i zamijenjen je pola sata prije kraja utakmice.