44

Tok utakmica pretposljednjeg kola domaćeg prvenstva

E. K.
Borac - Igman (Foto: E. M./Klix.ba)
U terminu od 17:00 sati danas će biti odigrano svih šest utakmica pretposljednjeg 32. kola Wwin lige Bosne i Hercegovine, a tekstualni prijenos ste mogli pratiti na portalu Klix.ba.

Gotovo i u Mostaru.

Kraj svih utakmica u domaćem šampionatu osim duela Zrinjski - Tuzla City.

93' - GOOOL! Pavković pogodio za Posušje protiv Sarajeva na Koševu, 1:1 je na našem najvećem stadionu.

90+3'- GOOOL! Mlinarić pogodio za Velež protiv GOŠK-a.

KRAJ U BANJOJ LUCI, BORAC JE NOVI PRVAK BOSNE I HERCEGOVINE.

89' - GOOOL! Hasukić je pogodio za preokret GOŠK-a u Mostaru protiv Veleža.

85' - GOOOL! Peti gol za Željezničar. Haračić je propustio realizovati jedanaesterac, a na odbijenu loptu je natrčao Zubanović i smjestio je u mrežu.

78' - GOOL! Bagarić je pogodio za vodstvo Širokog Brijega.

72' - GOOOL! Malekinušić pogodio za 4:0 Zrinjskog protiv Tuzla Cityja.

76' - GOOOL! Željezničar je u četiri minute postigao dva gola i to preko Farisa Zubanovića te Nedima Mekića.

75' - GOOOL! Renan doveo Sarajevo u vodstvo.

60' - GOOOL! Mario Ćuže postigao treći gol za Zrinjski.

62' - GOOOL! U međuvremenu je Željezničar postigao drugi gol u Ugljeviku preko Nedima Mekića.

64' - GOOOL! Zoran Kvržić pogodio za potpuni preokret Borca i to iz očiglednog ofsajda.

60' - Skandalozna odluka pomoćnog sudije na meču Borac - Igman koji je poništio čist gol Mirsada Ramića zbog nepostojećeg ofsajda iako je na ponovljenom snimku bilo jasno da je Ramić prilikom upućivanja lopte bio iza igrača Borca.

48' - GOOL! U međuvremenu je GOŠK preko Ikića stigao do izjednačenja rezultata protiv Veleža.

54' - GOOOOOOOOL! Damir Hrelja vraća Borac u igru.

53' - GOOOOOOOL! Novi pogodak Igmana, Velizar Janketić je pogodio nakon ubacivanja Hebibovića za vodstvo Igmana u Banjoj Luci.

49' - GOOL! Jovan Nišić pogodio za 2:2.

48' - PENAL ZA BORAC! Jovo Lukić je bio u napadu i sam pao nakon duela sa Dupovcem, a sudija Aleksandar Njegomirović je pokazao na bijelu tačku. Jedan od najsramotnijih penala ikada nakon čega se Amer Dupovac smijao odluci glavnog sudije.

47' - GOOOL! Velež je poveo preko Guliashvilija.

46' - Počela druga poluvremena.

Poluvremena na šest bh. stadiona.

43' - GOOOL! Zrinjski udvostručio prednost protiv Tuzla Cityja, pogodio je Nardin Mulahusejnović sa jedanaest metara.

43' - GOOOOL! Apsolutno nevjerovatno čemu svjedočimo u Banjoj Luci. Mirsad Ramić je pogodio za 2:1 Igmana.

42' - GOOOOOOOOL! Mešinović pogodio za Igman i izjednačenje rezultata protiv Borca.

35' - GOOOOL! Hasukić je pogodio za GOŠK i izjednačenje rezultata u Mostaru.

32' - GOOOOOOOL! Novopečeni bh. reprezentativac David Vuković doveo Borac u vodstvo protiv Igmana, Banjalučani su pri ovim rezultatima prvaci Bosne i Hercegovine.

31' - GOOOL! Još jedan gol u nogometnoj ljepotici u Modriči. Filip Matić je pogodio za izjednačenje rezultata na meču Sloga - Široki Brijeg.

13' - GOOOL! Promjena rezultata i u Mostaru, Zrinjski je poveo protiv Tuzla Cityja preko Ćužea.

13' - GOOOL! Željezničar vodi, a gol je postigao Ajdin Drina.

16' - GOOOL! Novi pogodak u Modriči, Sloga je golom Brnovića ponovo došla do vodstva.

8' - GOOOL! Bagarić je donio izjednačenje rezultata Širokom Brijegu.

6' - Prije početka utakmice navijači Sarajeva su Miomiru Đuričkoviću uručili nagradu "Ismir Pintol" koja se dodjeljuje najborbenijem nogometašu Bordo tima za prethodnu sezonu.

Miomir Đuričković je dobitnik nagrade
Miomir Đuričković je dobitnik nagrade "Ismir Pintol" (Foto: T. S./Klix.ba)

5' - GOOL! Velež je poveo sa 1:0 preko Mihaela Mlinarića.

4' - U Željezničaru se povrijedio Joseph Amoah pa je napravljena prinudna izmjena te je umjesto njega susret počeo Haris Ovčina.

3' - GOOOL! Sloga vodi protiv Širokog Brijega, a u strijelce se upisao Josip Kvesić.

1' - Počele su utakmice na šest bh. stadiona, a na Gradskom stadionu u Banjoj Luci je prisutno oko 1.000 navijača što je izuzetno malo budući da bi Borac danas mogao postati prvak Bosne i Hercegovine.

16:30 - Sloga: Šćekić, Nikolić, Omić, Redžić, Božićković, Perković, Mrzić, Milanović, Brnović, Kvesić, Varga. Na klupi su: Trako, Gučmazov, Dadić, Delić, Milojević, Tahrić, Dujaković, Popara, Tatić, Batar, Dujaković.

Široki Brijeg: Puljić, Taraba, Buljan, Mašić, Pranjić, Barišić, Marković, Ma. Matić, Ćavar, Bagarić, F. Matić. Na klupi su: Slišković, T. A. Tomić, Prusina, Capan, Chinedu, Jelić, Benić, Kraljević, T. Tomić.

16:25: Svi nogometaši i djeca u njihovoj pratnji danas će na terene izaći u majicama Sportskih igara mladih.

Nogometni/fudbalski savez Bosne i Hercegovine kao i svi klubovi Wwin lige na taj su način pružili podršku ovojnajvećoj amaterskoj sportskoj manifestaciji u Europi koja 21. maja obilježava dan svog osnivanja.

16:20 -Velež: Hadžikić, Oreč, D. Halilović, Pršeš, Guliashvili, Suljić, Mlinarić, Šikalo, Šturm, Vehabović, Gholami. Na klupi su: Duka, Gosto, Zvonić, Peco, Domić, Juklo, Puce, Milak, Kuko, Nanić, Bešić.

GOŠK: Vasilj, Čoko, Šuta, Skorup, Hasukić, Bradara, Miličević, Čajić, Batarelo, Gogić, Marasović. Na klupi su: Bobić, Harambašić, Ramljak, Pobi, Balavac, Musulin, Ikić, Bašić, Radenović, Mihaljević, Šiško.

16:19 - Zrinjski: Karačić, Barišić, Mulahusejnović, Malekinušić, Ramić, Ivančić, Ćuže, Lukanić, Šunjić, Memija, Tičinović. Na klupi su: Sefo, Ćorluka, Jukić, Sabljjić, Kiš, Savić, Jakovljević, Corda, Magdić, Abdurahimi, Kozina.

Tuzla City: Abdulahović, Nikić, Delimeđac, Šukilović, Ordagić, Hadžić, Garčević, Redžić, Osmić, Kobiljar, Sušić. Na klupi su: Lolić, T. Hodžić, D. Hodžić, Sakić, Fehrić, Husić, Jašarević, Husejinović.

16:18 - Sarajevo: Iliev, Duraković, Buljubašić, Čataković, Hasić, Julardžija, Beganović, Soldo, Čelik, Đuričković, Mustafić. Na klupi su: Rogić, Mehić, Mehmedović, Renan, Kyerehem, Radović, Aničić, Nurković, Anđušić.

Posušje: Ilinčić, Rozić, Kamenar, Mandić, Marić, Pavlović, Begić, Maglica, Hanuljak, Lučić, Boban. Na klupi su: Baćak, Bekavac, Petrović, Brković, Stapić, Bašić, Bešlić, Babić, Pavković, Jovašević, Jenjić.

16:17 - Borac: Milošević, Čelić, Jurilj, Grahovac, Herrera, Vuković, Lukić, Blagaić, Šušić, Nišić, Hrelja. Na klupi su: Pavlović, Jokić, Pejović, Fićović, Makarić, Subić, Kvržić, Čavić, Vranješ, Kulašin, Marčetić.

Igman: Ćeman, Mešinović, Velić, A. Hebibović, Oremuš, Čubrilo, Đorić, Dupovac, Bajrić, Janketić, Ramić. Na klupi su: Hamzić, Bešagić, Drljević, Ahmetović, Brekalo, K. Hebibović, Beća, Mešić, Pirić.

16:16 - Poznati su i sastavi za sve utakmice pretposljednjeg kola.

Zvijezda 09: Damjanović, Janković, Đurić, Tomanović, Dujković, Vadze, Karaklajić, Saliman, Ponjević, Šapić, Vukoja. Na klupi su: Eminović, Ristanović, Šipovac, Matić, Rahimić, Makarić, Davidović, Malić, Milovanović, Ivančić, Bašić.

Željezničar: Muftić, Radinović, Cocalić, Mekić, Hiroš, Štilić, Drina, Al-Jaber, Galić, Amoah i Mahmić. Na klupi su: Dujmović, Fočo, Haračić, Zubanović, Drljo, Mijić, Karić, Šemdin, Selimović, Ovčina.
16:15 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobrodošli na direktan tekstualni prijenos svih utakmica 32. kola prvenstva Bosne i Hercegovine.