La Liga
13

Preporođena Valencija slavila protiv Seville i nastavila trku za samim vrhom

Ekipa Valencije stigla je do pete pobjede u utakmici 9. kola španske La Lige, a oni su na svom terenu slavili protiv Seville rezultatom 4:0.

Šišmiši su u vodstvo stigli u 43. minuti kada Guedes postiže gol za 1:0, a u nastavku susreta domaći su s tri pogotka samo potvrdili sjajnu formu i igru.

Prvo je Zaza u 51. minuti pogodio za 2:0 nakon što se sjajno oslobodio svog čuvara, a Valencija je u samom finišu meča postigla dodatna dva pogotka i osigurala veoma uvjerljivu pobjedu.

Prvo je Santi Mina u 85. minuti susreta pogodio za 3:0, da bi konačnih 4:0 postavio Guedes u 92. minuti susreta.

Ovom pobjedom Valencija je ostala na drugoj poziciji sa osvojenih 18 bodova, četiri manje od prvoplasirane Barcelone dok je Sevilla i dalje na petoj poziciji sa osvojenih 16 bodova.