La Liga
5

Preporođena Valencia razbila Leganes i upisala sedmu uzastopnu pobjedu

Valencia - Leganes (Foto: EPA-EFE)
Ekipa Valencije slavila je rezultatom 3:0 protiv Leganesa u prvoj utakmici subotnjeg programa 11. kola španske La Lige i tako nastavila trku za prvoplasiranom Barcelonom.

Domaći su u vodstvo stigli u 14. minuti meča. Daniel Parejo izveo je sjajan slobodan udarac s ivice kaznenog prostora te udarcem ispod živog zida prevario gostujućeg golmana.

Do poluvremena rezultat je ostao isti, a pitanje pobjednika riješeno je u drugom poluvremenu. Prvo je Rodrigo glavom pogodio u 71. minuti nakon lijepe asistencije Pereire, a konačnih 3:0 postavio je Santi Mina s bijele tačke u 82. minuti susreta.

Ovo je za Šišmiše sedma uzastopna pobjeda u La Ligi, što im se desilo po prvi put u klupskoj historiji, a nakon 11 odigranih utakmica oni na svom kontu imaju 27 osvojenih bodova, dok je Leganes ovim porazom ostao na dosadašnjih 17 osvojenih bodova. U sljedećem kolu Valenciju očekuje gostovanje kod ekipe Espanyola.