5

Preokret Manchester Cityja, Begovićev Stoke poražen na domaćem terenu

Piše: A. D.
Treći uzastupni trijumf u 12. kolu Premiershipa ostvario je Chelsea na domaćem terenu protiv WBA rezultatom 2:0. Pobjedu Plavaca kreirali su David Costa i Oscar.
Lukasz Fabianski i Sergio Aguero (Foto: EPA)

Everton je kao domaćin uz dosta muke rezultatom 2:1 porazio West Ham. Lukaku je pogodio za rano vodstvo, Zarate je izjednačio, a pobjedu Karamelama donio je Osman. Muhamed Bešić igrao je u posljednjih 10 minuta.

Manchester City preokretom je došao do pobjede nad Swanseajem rezultatom 2:1. Gosti su vodili golom Bonyja, a preokret su kreirali Stevan Jovetić i Yaya Toure. Edin Džeko nije igrao zbog povrede.

Iznenađujući poraz pretrpio je i Begovićev Stoke od Burnleya na domaćem terenu rezultatom 2:1. Ings je bio dvostruki strijelac za goste, a Walters jedini za domaće. Novih 90 minuta na golu Stokea upisao je Asmir Begović.

Minimalnu pobjedu Newcastleu nad QPR donio je Sissoko petnaest minuta pred kraj. Na tabeli vodi Chelsea sa 32 boda, a prate ga Southampton sa 25, odnosno Manchester City sa 24.