27.10.2007. u 18:18
0
0
0
Nogometaši Željezničara su derbi susretu 11. kola Premijer lige BiH danas u Sarajevu savladali ekipu Veleža sa 4:0 (2:0). Po dva gola za sarajevsku ekipu postigli su Jahić (5., 72.) i Dialiba (41., 52.).
TEKST SE NASTAVLJA ISPOD OGLASA
Susret je na stadionu Grbavica, pred oko 1.500 gledalaca, sudio Robert Zrilić iz Banje Luke.

Željezničar je bez većih problema savladalo Veleža sa 4:0 i četvrtom pobjedom u sezoni pobjegao sa dna premijerligaške tabele.

Sarajlije su u vodstvo došle već u 5. minuti preko Jahića, koji je nakon centaršuta Štilića sa sedam metara udarcem glavom pogodio gol.

Željezničar je mogao povisiti vodstvo u 27. minuti, kada je Štilić ušao sam u šesnaesterac, ali je njegov udarac odbranio golman gostujuće ekipe Kurtanović. Ipak, u 41. minuti plavi sa Grbavice uspjeli su udvostručiti prednosti. Štilić je ponovo asistirao, a ovog puta Kurtanovića je savladao Senegalac Dialiba. Isti igrač je u 52. minuti drugim golom doveo Željezničar u vodstvo od 3:0, a konačnih 4:0 postavio je Jahić u 72. minuti nakon solo prodora.