0

Premijer liga: Sarajevo na domaćem terenu pobijedilo Slobodu 2:0

NINA
Sarajevo je protiv Slobode u subotu došlo do treće pobjede u nizu.

Nakon Posušja na Koševu te Žepča u gostima, bordo sastav u ovom kolu je bio bolji od Slobode koja je jako malo pokazala iako je od 61. minute imala igrača više jer je opravdano isključen Muhidin Zukić.

Sloboda se ove sezone već žalila na suđenje, a vjerojatno će i nakon ovog susreta, jer je domaći sastav do prvog pogotka došao u 29. minuti poslije više nego sumnjivog jedanaesterca. Protesti Solara kod Marinka Jelića nisu urodili plodom, a Džemal Berberović bio je siguran realizator.

Jedini put u prvom dijelu gosti iz Tuzle zaprijetili su preko Okanovića koji je slabo šutirao iz izgledne situacije, dok su u slabom drugom poluvremenu najbolje prilike za domaći sastav imali Ferhatović i Šarić, ali su njihovi udarci glavom bili neprecizni.

Konačan rezultat postavio je Adnan Osmanhodžić četiri minute prije kraja utakmice pogotkom iz slobodnog udarca. Vratar Dedić bio je nemoćan jer je lopta na putu prema golu zahvatila jednog od igrača Slobode i promijenila smjer. Sve u svemu, u slaboj utakmici Sarajevo je bilo bolje te zasluženo osvojilo bodove i s trećom pobjedom u nizu krenuo prema gornjem dijelu tabele.

SARAJEVO - Stadion Koševo. Gledatelja: 1.500. Glavni sudac: Marinko Jelić (Široki Brijeg) - 5.5. Pomoćnici: Edin Selimović (Bugojno) i Zifet Plavić (Turbe). Delegat: Alojz Zovko (Žepče). Rezultat: Sarajevo - Sloboda Tuzla 2:0 (1:0).

STRIJELCI. 1:0 - Berberović (29. - 11 m), 2:0 - Osmanhodžić (86).

SARAJEVO: Alaim -, Muharemović 6, Zukić 5.5, Mirvić 6, Idrizović 6 (od 60. Osmanhodžić 6.5), Ihtijarević 6 (od 41. Ferhatović 6), Berberović 6, Džakmić 6, Obuća 6 (od 56. Pehlić 6), Šarić 6. Trener Edin Prljača.

SLOBODA: Dedić 5, Crnogorac 5 (od 46. Borić 6), Kuduzović 5, Bajrović 5(od 81. Halilović -), Čović 5, Mešanović 6, Sarajlić 5.5, Brčinović 5, Okanović 5 (od 60. Kasapović 5.5), Nikolić 5, Delić 5. Trener Sakib Malkočević.

ŽUTI KARTONI: Šarić (Sarajevo), Kuduzović, Crnogorac, Borić (Sloboda).

CRVENI KARTON: Muhidin Zukić (Sarajevo) - 61.