0

Premijer liga: "Jedinstvo" i "Sarajevo" neriješeno

FENA
U derbi utakmici 16. kola nogometne Premijer lige BiH "Jedinstvo" i "Sarajevo" su igrali neriješeno 1:1 što je i najrealniji ishod utakmice.

Neriješenim rezultatom zadovoljni su, prema izjavama datim novinarima nakon utakmice, treneri oba kluba Ahmet Kečalović i Husref Musemić.

Nogometaši "Jedinstva" su pogodak postigli u 29. minuti kada je novo ime u redovima Bišćana Duško Vranešević efektnim udarcem pogodio gol "Sarajeva". "Sarajevo" je izjednačilo u 49. minuti euro zgoditkom iskusnog Almira Turkovića.

Tri minute prije kraja "Sarajevo" je imalo priliku za pobjedu, međutim golman "Jedinstva" Denis Mujkić je uspio odbraniti udarac sa 11 metara kojeg je izveo bh. reprezentativac Vladan Grujić.

Utakmicu je posmatralo više od 5.000 gledalaca, što je rijetkost na bh. stadionima.

Rezultati ostalih utakmica 16. kola nogometne Premijer lige:

Velež - Orašje 1:0 Jedinstvo - Sarajevo 1:1

Leotar - Žepče 4:0 Modriča - Borac 2:1 Radnik - Zrinjski 2:2 Željezničar-Posušje 7:1

U nedjelju se sastaju Široki - Sloboda i Slavija - Čelik.