0

Premijer liga BiH: Željezničar - Sarajevo 0:1

FENA
Nogometaši Sarajeva pobjednici su 88. vječitog gradskog derbija. U susretu devetog kola Premijer lige BiH Sarajevo je na Grbavici pobijedilo Željezničara sa 1:0 (0:0).

Jedini pogodak postigao je Turković u 81. minuti.

Susret je na stadionu Grbavica, pred oko 9.000 gledalaca, sudio Siniša Zrnić iz Zenice.

Nogometaši Željezničara drugi put zaredom morali su priznati poraz od gradskog rivala. Mada su većim dijelom susreta igrali bolje i stvorili mnogo više prilika plavi s Grbavice ponovo su pretpjeli minimalan poraz, a ovog puta strijelac je bio veteran Almir Turković.

Nogometaši Željezničara su tokom 90 minuta napravili nekoliko povoljnih prilika preko Jahića i Vladavića, koji je u 58. minuti pogodio stativu. Kazna za promašaje domaće igrače je stigla u 81. minuti, kada su nogometaši Sarajeva postigli pobjedonosni pogodak. Repuh je dobro prošao s desne strane i uposlio Obuću, koji je proslijedio loptu do usamljenog Turkovića, a napadač Sarajeva je s pet metara rutinski poslao loptu u mrežu.

Do kraja meča Željezničar je bezuspješno pokušavao doći do poravnanja, pa su bodovi pripali komšijama s Koševa, koji su i nakon devet kola ostali jedina neporažena ekipa Premijer lige BiH.

Rezultati susreta devetog kola nogometne Premijer lige BiH:

Željezničar - Sarajevo 0:1 Čelik - Jedinstvo 2:0 Orašje - Žepče 2:0 Velež - Radnik 1:0 Modriča - Leotar 3:1

Večeras se sastaju Bortac - Sloboda, a u nedjelju Posušje - Zrinjski i Slavija - Široki Brijeg.

1. Sarajevo 9 7 2 0 14:5 23
  1. Zrinjski 8 6 0 2 24:7 18
  2. Modriča 9 4 3 2 15:10 15
  3. Velež 9 4 2 3 11:9 14
  4. Široki Brijeg 8 4 1 3 11:8 13
  5. Žepče 8 4 1 3 10:10 13
  6. Sloboda 8 4 1 3 10:14 13
  7. Željeznicar 9 3 2 4 13:13 11