49

Tok utakmice / Premijer liga BiH: Sarajevo - Tuzla City 6:2

Ekipa Sarajeva u prvom meču proljetnog dijela Premijer lige BiH igrala je protiv Tuzla Cityja na Olimpijskom stadionu "Asim Ferhatović Hase" u okviru 20. kola, a tekstualni prijenos ovog meča mogli ste pratiti na portalu Klix.ba.

Kraj utakmice

90' - Sami finiš utakmice na Koševu, Sarajevo ima veliku prednost od 6:2 i upisalo je prvu pobjedu u drugoj polusezoni.

83' - Goooool! Tino Sven Sušić s bijele tačke postiže prvi pogodak u dresu Sarajeva.

76' - Uprava FK Tuzla City demonstrativno je napustila utakmicu 20. kola Premijer lige BiH protiv Sarajeva nakon završetka prvih 45 minuta.

74' - Gooool! Hat-trick Mersudina Ahmetovića za ovjeru pobjede Bordo tima.

70' - Tempo igre je u ovom trenutku znatno pao i igra se većinom na sredini terena.

62' - Gooool! Hasanović postiže pogodak za 4:2 i vraća nadu gostujućim igračima da mogu možda doći do jednog boda.

54' - Gooooool! Salčin je sjajno probio po lijevoj strani, njegov centaršut pronašao je Tatara koji postiže četvrti gol za Bordo tim.

48' - Gooool! Ahmetović je sjajno istrčao kontranapad i lijepo pogodio za vodstvo Sarajeva od 3:1.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

Sarajevo - Tuzla City 2:1

45' - Goooool! Sarajevo dolazi do punog preokreta, Hodžić je pogodio za 2:1 i donio veliko slavlje domaćim navijačima.

43' - Napadač gostiju Badji je dobio direktan crveni karton nakon što je davio Dupovca, što je sudija Grbić odmah sankcionisao crvenim kartonom.

41' - Gooool! Rahmanović centrira, Ahmetović na pravom mjestu i pogađa za 1:1.

39' - Prvi šut u okvir gola domaćeg tima, ali Fejzić brani udarac Rahmanovića.

35' - Nova velika šansa za Tuzla City, ovaj put je Arežina šutirao preko gola. Puno sreće za domaći tim.

32' - Nova velika prilika za Badjija, ali nakon kornera Arežine ovaj igrač šutira preko gola sa svega nekoliko metara.

30' - Kraći prekid na Koševu nakon što su najvatreniji navijači FK Sarajevo - Horde Zla, napravili bakljadu na sjevernoj tribini.

28' - Opet se igra najviše na sredini terena i bez pravih prilika. Gosti sigurno drže stečenu prednost.

20' - Novi dobar kontranapad Tuzla Cityja, ali u posljednji trenutak Badji je odigrao loše dodavanje i upropastio je priliku za goste.

19' - Sarajevo je odmah krenulo ofanzivnije prema golu gostiju, no još uvijek nemaju pravu priliku.

16' - Arežina je sjajno uposlio Šarčevića koji je izašao sam ispred golmana Sarajeva, a onda rutinski pogodio nebranjeni dio mreže za vodstvo od 0:1.

16' - Goooool! Tuzla City vodi sa 1:0, a nakon sjajnog kontranapada goste je u vodstvo doveo Šarčević.

15' - U svečanoj loži Olimpijskog stadiona "Asim Ferhatović Hase" nalazi se i selektor BiH Dušan Bajević.

15' - Nešto mirniji period igre u ovom trenutku.

8' - Sudija Zoran Grbić je pokazao prvi žuti karton, a dobio ga je igrač gostiju Adis Hadžanović.

5' - Prvi opasan napad Sarajeva, Rahmanović je šutirao glavom nakon centaršuta Gavrića, ali lopta odlazi malo pored gola.

5' - Bez prilika u prvih pet minuta utakmice na najvećem bh. stadionu, igra se većinom na sredini terena.

1' - Meč na Olimpijskom stadionu "Asim Ferhatović Hase" je počeo.

17:25 - Igrači su izašli na teren i utakmica će početi svakog trenutka.

17:19 - Vinko Marinović, trener Sarajeva kojem je ovo debi na klupi Bordo kluba, odabrao je prvu postavu za današnji meč: Kovačević, Hodžić, Salčin, Šerbečić, Dupovac, Miličević, Rahmanović, Jukić, Tatar, Gavrić, Ahmetović

Tuzla City: Fejzić, Arežina, Šarčević, Kojić, Kulović, Badji, Hadžanović, Hasanović, Nukić, Leković, Morris

17:15 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice 20. kola Premijer lige BiH između FK Sarajevo i FK Tuzla City koji se igra s početkom u 17:30 sati.