0

Premijer liga BiH: Sarajevo - Travnik 3:0

FENA
Nogometaši Sarajeva su u susretu 13. kola Premijer Lige BiH danas savladali Travnik sa 3:0 (0:0). Strijelci za Sarajevo bili su Mačkić u 49., Avdić u 66. i Pelak u 70. minuti.

Susret je na stadionu Asim Ferhatović Hase, pred oko 500 gledalaca, sudio Lazo Aleksić iz Brčkog.

Sarajevo je tokom cijele utakmice igralo bolje i stvorilo desetak povoljnih prilika, ali je do gola došlo tek u drugom poluvremenu. Prije postignutog pogotka Sarajlije su imale nekoliko stopostotnih prilika, ali napadači ekipe s Koševa nisu imali svoj dan. Sarajevo je prvu priliku imalo u 5. minuti, ali je Avdić s pet metara promašio gol. U 20. minuti je Šarić, nakon kornera Pelaka, sa desetak metara bio neprecizan, a samo minutu kasnije promašio je gol sa svega dva metra. U 34. minuti Obuća je dobro uposlio Muharemovića, koji se našao oči u oči s Adilovićem, koji je odbranio njegov šut. Pet minuta kasnije Pelak je pogodio prečku, a odbijenu loptu je Avdić s pet metara poslao preko gola.

Sarajevo je došlo u vodstvo u 49. minuti preko Mačkića, koji je zatresao mrežu iz slobodnog udarca sa oko 25 metara.

Nakon primljenog gola gosti su zaigrali nešto otvorenije, a prvu priliku imali su u 55. minuti kada je Žerić šutirao s 20 metara, a Alaim krajnjim naporom izbio loptu u korner.

U 66. minuti najbolji igrač susreta Marinko Mačkić dobro je pronašao Avdića, koji je prevario golmana Travnika i sa sedam metara poslao loptu u prazan gol za vodstvo Sarajeva od 3:0. Konačan rezultat 3:0 postavio je Pelak u 70. minuti.

Posljednju priliku u susretu imali su gosti u 79. minuti, kada je Šiljak promašio gol sa dva metra.

REZULTATI NOGOMETNE PREMIJER LIGE BiH

SARAJEVO, 12. novembra (FENA) - Rezultati susreta 13. kola nogometne Premijer lige Bosne i Hercegovine:

Budućnost - Posušje 1:0 Slavija - Široki Brijeg 1:1 Sarajevo - Travnik 3:0 Leotar - Željezničar 1:0 Jedinstvo - Orašje 2:0

U nedjelju igraju: Žepče - Modriča, Radnik - Čelik i Zrinjski - Sloboda.

1. Široki Brijeg 13 9 3 1 17:7 30
  2. Sarajevo 13 8 4 1 24:7 28
  3. Modriča 12 9 0 3 25:11 27
  4. Budućnost 13 7 0 6 12:16 21
  5. Željezničar 13 6 2 5 22:14 20
  6. Orašje 13 6 2 5 22:15 20
  7. Zrinjski 12 6 2 4 17:11 20