17

Premijer liga BiH: Sarajevo - Travnik 2:4

NINA
Iako su susret završili sa samo devet nogometaša, gosti iz Travnika večeras su uzeli puni plijen na gostovanju na Koševu pobijedivši 4:2, a mnogobrojni zvižduci na kraju utakmice najbolji su pokazatelj šta su navijači 'bordo' tima mislili o igri izabranika Kemala Alispahića.

Sarajevo je povelo u 20. minuti preko Emira Obuće kojega je dobro uposlio Ferhatović, a domaćem napadaču nije bilo teško pogoditi mrežu Delića. Ipak, gosti nakon primljenog pogotka nisu pali, nego su krenuli po izjednačenje. Takva igra im se isplatila, pa prvo Velimir Dolić u 33., a četiri minute poslije i Aldin Džidić preokreću rezultat u svoju korist.

Da Veziri na odmor ne odu s prednošću, najbolju priliku imao je Obuća koji je u 43. minuti zapucao jedanaesterac. Delić koji je i napravio prekršaj na Obući za kazneni udarac, bio je prisebniji i ukrotio slab udarac povratnika u redove Sarajeva. Pitanje pobjednika riješeno je već nakon dvanaest minuta drugog poluvremena.

Prvo je Varupa udarcem s bijele tačke prevario Alaima i doveo svoj sastav u prednost od 3:1, a četiri minute poslije Dolić postiže svoj drugi pogodak na utakmici i tako postaje igračem susreta. Sve što su domaćini uspjeli bilo je smanjiti rezultat u 68. minuti preko Feđe Dudića.

Aldin Džidić u 67. minuti i Nedžad Selimović osam minuta prije kraja susreta dobili su drugi žuti karton, pa su morali ranije napustiti utakmicu. Ova pobjeda Travniku je vrlo važna jer je pobjegao s dna tabele i ispravio kiks protiv Zrinjskog na domaćem travnjaku, dok se Sarajevo mora zamisliti nad svojom sudbinom jer mu je ovo već treći poraz u pet kola tako da je trenutačno u zoni ispadanja.

SARAJEVO - Stadion Koševo. Gledatelja: 2.500. Glavni sudac: Mirza Suljaković (Tuzla) - 6,5. Pomoćnici: Enver Vilogorac (Mostar) i Srećko Škipina (Stolac). Rezultat: Sarajevo – Travnik 2:4 (1:2)

STRIJELCI: 1:0 - Obuća (20), 1:1 - Dolić (33), 1:2 - Džidić (37), 1:3 - Varupa (53 - 11 m), 1:4 - Dolić (57), 2:4 - Dudić (68).

SARAJEVO: Alaim 5, Berberović 5, Idrizović 5 (od 46. Šarić 5), Zukić 5, Mirvić 5, Pehlić 5, Ferhatović 5 (od 66. Dudić 5), Ihtijarević 5, Hadžić 5,5, Salihović 5 (od 62. Muharemović), Obuća 5. Trener: Kemal Alispahić.

TRAVNIK: Delić 7,5, Buljina 7, Varupa 7, Kunić 6,5, Ridić 7, Žerić 6,5 (od 90. Sikima), Arslanović 6,5, Balta 6 (od 83. Mekić -), Selimović 6,5, Dolić 8 (od 74. Terzić -), Džidić 7,5. Trener: Dragan Jović.

ŽUTI KARTONI: Pehlić, Alaim, Dudić, Mirvić (Sarajevo), Selimović, Džidić, Kunić (Travnik). CRVENI KARTON: Aldin Džidić (67), Nedžad Selimović (82) - Travnik. IGRAČ SUSRETA: Velimir Dolić (Travnik) – 8.

Rezultati danas odigranih utakmica:

Sarajevo - Travnik 2:4

Slavija - Budućnost 2:0 Rudar - Željezničar 0:1 Široki Brijeg - Modriča 1:3 Zrinjski - Žepče 3:0