0

Premijer liga BiH: Sarajevo - Slavija 2:0

NINA
Sarajevo je u današnjoj utakmici na svom terenu pobijedilo Slaviju rezultatom 2:0, dok je Željezničar poražen od ekipe Čelika sa 1:0.

Sarajlije su povele u 17. minuti kada je Pelak odlično reagirao na ubačaj Ihtijarevića i po prvi put zatresao mrežu gostiju.

Isti igrač mogao je Sarajevu donijeti povećanje vodstva, no iz izgledne prilike glavom je loptu poslao u prećku.

U nastavku Sarajevo napada, a gosti pokušavaju odbraniti svoju mrežu.

Do konačnih 2:0 bordo tim dolazi u 56. minuti preko Mešanovića koji je dobro uposlio Pelaka, kojem nije bilo teško i po drugi put savladati Krstajića.

U sljedećem kolu na Koševu gostuje Čelik, dok Slavija na domaćem terenu ugošćuje Travnik.

Rezultati otalih utakmica 18. kola:

Modriča - Borac 1:0 Sarajevo - Slavija 2:0 Čelik - Željezničar 1:0 Travnik - Leotar 1:0 Budućnost - Zrinjski 2:0