93

Premijer liga BiH: Gostujuće pobjede Sarajeva i Zvijezde

Piše: N. J.
Nogometaši Sarajeva i Zvijezde ostvarili su gostujuće pobjede u posljednje dvije utakmice 20. kola Premijer lige BiH.

Tri veoma bitna boda u utrci za titulu Sarajevo je osvojilo u Gabeli protiv ekipe GOŠK-a. Bila je to prva gostujuća pobjeda Sarajeva nakon septembra prošle godine, što ukazuje na to da je trener Husref Musemić unio pozitivne promjene u ekipu.

Vodstvo bordo timu donio je Emir Hadžić u 17. minuti utakmice, a konačnih 2:0 za Sarajevo postavio je Džakmić golom u 89. minuti. Sarajevo je tako zadržalo četiri boda zaostatka za vodećim Željezničarom koji je u ranijem terminu pobijedio Slaviju u Istočnom Sarajevu 2:1.

Do iznenađujuće pobjede u Mostaru protiv Zrinjskog došla je ekipa gradačačke Zvijezde, kojoj će ova tri boda puno značiti u borbi za opstanak. Bogdanović je Zvijezdu doveo u vodstvo u 52. minuti, a izjednačio je Stojkić u 73. minuti iz penala. Ipak, gosti iz Gradačca se nisu predavali te im je Diatta donio pobjedu golom u 83. minuti.