16

Premijer liga BiH: Čelik remizirao sa ekipom Mladosti, a Travnik sa Radnikom

Piše: N. J.
Odigrane su još dvije utakmice 3. kola nogometne Premijer lige Bosne i Hercegovine. U Bijeljini su Mladost Velika Obarska i Čelik podijelili bodove, baš kao i u Travniku gdje je istoimeni domaćin remizirao sa bijeljinskim Radnikom.

U Bijeljini mreže su nakon 90 minuta ostale netaknute te su Mladost i zenički Čelik podijelili bodove. Čeliku je to treći uzastopni remi u tri odigrane utakmice u novoj sezoni. Prethodno su igrali neriješeno sa Borcem i Olimpicom.

Travnik je na Piroti došao u vodstvo protiv Radnika u 31. minuti golom Isanovića, ali gosti potom dolaze do potpunog preokreta preko Vujića koji je pogađao u 42. i 49. minute. Ipak, Veziri u 83. minuti uspijevaju pogoditi za konačnih 2:2 i tako spasiti barem bod iz ovoga susreta.

Od 20:45 sati na Koševu se igra derbi ovoga trećeg kola, a sastaju se ekipe Sarajeva i Širokog Brijega.

- Rezultati trećeg kola:

• subota: Olimpic - Borac 1:1 Velež - Leotar 3.0 Rudar - Slavija 0:1

Zvijezda - Zrinjski 0:3 Vitez - Željezničar 0:1

• nedjelja: Mladost - Čelik 0:0 Travnik - Radnik 2:2 Sarajevo - Široki Brijeg (20.45)

1. ŽELJEZNIČAR 3 3 0 0 4:0 9
  1. VELEŽ 3 2 0 1 5:4 6
  2. OLIMPIC 3 1 2 0 7:3 5
  3. RADNIK 3 1 2 0 4:3 5
  4. BORAC 3 1 2 0 3:2 5
  5. ŠIROKI BRIJEG 2 1 1 0 3:0 4
  6. ZRINJSKI 3 1 1 1 3:1 4
  7. SARAJEVO 2 1 1 0 1:0 4