0

Premijer liga: Bez golova na Grbavici

FENA
U susretu 18. kola nogometne Premijer lige BiH danas su u Sarajevu Željezničar i Čelik igrali neriješeno 0:0.

Susret je odigran na stadionu Grbavica, pred oko 4.000 gledalaca, a sudio je Semir Kaplan iz Stoca.

Utakmica je protekla u dominaciji Željezničara, koji i pored velikog broja dobrih prilika nije uspio postići pogodak. Prvu izglednu priliku domaći su imali u 24. minuti preko Raščića, koji je nakon ubacivanja Vladavića udarcem glavom promašio gol. Vladavić je četiri minute kasnije nakon solo prodora sa 20 metara šutirao pod prečku, ali je golman Čelika Burić krajnjim naporom izbio loptu u korner.

I u drugom poluvremenu Željezničar je stvorio nekoliko prilika, od kojih je najpovoljniju imao Pelak, čiji je udarac sa 16 metara odbranio golman gostiju.

Posljednjih 20 minuta proteklo je u opsturkciji igre nogometaša Čelika, koji su ležanjem na travnjaku "ukrali" desetak minuta. Sve to iziritiralo je nogometaše Željezničara, pa je Selimbegović u 90. minuti zbog nesportskog poteza dobio drugi žuti karton. Minutu kasnije isključen je i igrač Čelika Sirovića zbog oštrog starta.

Tako Željezničar ni nakon tri kola u proljetnom dijelu prvenstva nije uspio doći do pobjede.