0

Premiership: Tottenham od ponora do pobjede

Iako su zaostajali s 2-0, nogometaši Tottenhama pobijedili su na svom White Hart Laneu ekipa Southamptona s 3-2 u ogledu 31. kola engleskog prvenstva.

Ekipa Southamptona koja je sjajno krenula u dvoboj, te je povela 2-0 golovima Rodrigueza u 19. i Lallane u 28. minuti.

Domaćini su ipak smogli snage za potpuni preokret. Dvostruki strijelac za ''Spurse'' bio je 22-godišnji danski reprezentativac Christian Eriksen. Oba je gola postigao iz blizine, prvi u 31. minuti, a drugi na niski ubačaj Soldada s desne strane odmah na početku drugog poluvremena.

Pobjedu je domaćinima donio Islanđanin Sigurðsson niskim i preciznim udarcem iz daljine u drugoj minuti sudijske nadoknade.

Tottenham je do pobjede stigao nakon dva uzastopna poraza, dok je Southampton poražen nakon dvije pobjede u nizu.

Premiership, 31. kolo:

Tottenham – Southampton 3-2 (Eriksen 31, 46, Sigurðsson 90+2 / Rodriguez 19, Lallana 28)

Redoslijed: 1. Chelsea 69, 2. Liverpool 65 (-1), 3. Manchester City 63 (-3), 4. Arsenal 62 (-1), 5. Tottehham 56, 6. Everton 54 (-2), 7. Manchester United 51 (-1), 8. Newcastle 46 (-1), 9. Southampton 45…