16

Premiership: Stoke City u ljepotici kola porazio Arsenal, remi Liverpoola i Sunderlanda

Piše: A. D.
Odigrano je pet utakmica 15. kola Premiershipa u terminu od 16 sati. U utakmici koja je odigrana ranije danas, od 13:45 sati, prvi poraz sezone upisao je Chelsea, od kojeg je bio bolji Newcastle sa 2:1. Stoke našeg Asmira Begovića je u odličnoj utakmici porazio Arsenal sa 3:2.

Odlični Cisse postigao je oba pogotka za Svrake, dok je čast gostiju spasio Drogba.

Zanimljivu utakmicu igrali su Stoke City i Arsenal. Domaćin je dominirao u prvom poluvremenu, a rezultat takve igre bile su tri lopte u mreži Topnika. Redom su pogađali Crouch, Bojan Krkić i Walters.

U nastavku Arsenal uspijeva smanjiti na 3:2, ali nešto više od toga Topnici nisu uspjeli. Begovića su matirali Cazorla iz penala i Ramsey.

QPR je rezultatom 2:0 porazio Burnley na domaćem terenu, a strijelci u važnom trijumfu bili su Fer i Austin.

Rezultati:

Newcastle - Chelsea 2:1 Hull - WBA 0:0 Liverpool - Sunderland 0:0 QPR - Burnley 2:0 Tottenham - Crystal Palace 0:0 Stoke - Arsenal 3:2

Tabela: Chelsea 36, Manchester City 30 (-1), Southampton 26 (-1), Manchester United 25 (-1), West Ham 24 (-1), Arsenal 23...