Aršavinova četiri gola
0

Premiership: Remi Arsenala kod Liverpoola

FENA
Sedam dana nakon što je Liverpool u četvrtfinalu Lige prvaka odigrao 4:4 s Chelseajem, „redsi“ su odigrali još jednu utakmicu s istim rezultatom, ovoga puta protiv Arsenala na Anfieldu u zaostaloj utakmici 33. kola engleskog nogometnog prvenstva.

Zahvaljujući četiri gola ruskog reprezentativca Andreja Aršavina (36', 67', 70', 90'), „topnici“ su vodili 1:0, 3:2 i 4:3, a Liverpool je bod izvukao pogotkom Yossija Benayouna u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Benayoun je bio strijelac i drugog Liverpoolovog gola u 56. minuti, a dvostruki strijelac bio je i Fernando Torres u 49. i 72. minuti.

Liverpool je privremeno zasjeo na vrh ljestvice Premiershipa s istim brojem bodova kao i Manchester United i boljom gol razlikom, no United ima dvije utakmice manje.

Već u srijedu momčad Alexa Fergusona ima prigodu na svom terenu osvojiti nove bodove protiv Portsmoutha i odvojiti se od Liverpoola.

U srijedu se igra i preostali susret 33. kola između Chelseaja i Evertona.