5

Premiership: Burnley stigao do važnog trijumfa protiv Watforda

Piše: Edin Isanović
U posljednjoj utakmici 6. kola engleske nogometne elite Burnley je na svom stadionu slavio protiv Watforda rezultatom 2:0.

Boyd je već u 10. minuti imao dobru priliku za domaće, ali je čuvar mreže Watforda sjajno odbranio. Inicijativa Burnleya isplatila se u 38. minuti. Hendrick sjajno skače nakon kornera i pogađa mrežu za 1:0. Minimalnim vodstvom domaćih otišlo se na odmor.

U drugom poluvremenu gosti pokušavaju izjednačiti. U 49. minuti Deeney dobro šutira. No, golman domaćih loptu skreće u korner. Za sjajnu intervenciju dobio je aplauz navijača.

Samo minut poslije Keane pogađa za 2:0 i izaziva veliku radost na tribinama. Gosti su imali dobru priliku u 65. minuti. Ponovo je u prilici bio Deeney. Ipak, njegov udarac je izblokiran. Do kraja meča rezultat se nije mijenjao.

Izuzetno važna pobjeda Burnley koji sada ima 7 bodova, isto kao i Watford. Oba kluba nalaze se u sredini tabele.