5

Premierliga: Liverpool uništio Tottenham, novi show Suareza

Luis Suarez (Foto: AFP/Arhiv)
U posljednjoj utakmici 16. kola engleske nogometne Premierlige Liverpool je kao gost na White Hart Laneu "razbio" Tottenham s 5-0.

Urugvajski napadač Luis Suarez ponovno je bio najbolji igrač susreta s dva pogotka i isto toliko asistencija. Domaća obrana izdržala je protiv drugog najboljeg napada u ligi svega 18 minuta, a onda je Suarez, nakon asistencije Jordana Hendersona, "odvrnuo pipu". Henderson je gurnuo loptu u Suarezovu putanja na 16 metara, Urugvajac je driblingom izbacio prvog čuvara, te neodbranjivo pogodio u donji desni ugao gola 1-0.

Pet minuta prije kraja prvog poluvremena "redsi" su udvostručili svoje vodstvo preko asistenta prvog pogotka, koji je iz drugog pokušaja pogodio s nekih osam metara iskosa s desne strane. Pitanje pobjednika bilo je riješeno u 63. minuti, kada je Brazilac Paulinho, zbog visoko podignute noge prema Luisu Suarezu, zaradio crveni karton.

Nakon toga je u 75. minuti krasan pogodak iz voleja dao je John Flanagan, nakon što ga je milimetarski tačno u srcu Tottenhamova kaznenog prostora pronašao Suarez. Potom je devet minuta kasnije Suarez dao svoj drugi pogodak na utakmici (lobao Huga Llorisa), da bi pet minuta kasnije još jednom asistirao, ovoga puta Raheemu Sterlingu.

Liverpool je pobjedom vratio drugu poziciju na prvenstvenoj ljestvici, te je zahvaljujući porazu vodećeg Arsenala u subotu kod Manchester Cityja (6-3) od vrha udaljen svega dva boda.

Premierliga, 16. kolo:

Aston Villa – Manchester United 0-3(Welbeck 15, 18, Cleverley 52) Norwich – Swansea 1-1 (Hooper 45+4 / Dyer 12)

Tottenham - Liverpool 0-5 (Suarez 18, 84, Henderson 40, Flanagan 75, Sterling 89)

1. Arsenal FC 16 11 2 3 33-17 +16 35
  2. Liverpool FC 16 10 3 3 39-18 +21 33
  3. Chelsea FC 16 10 3 3 32-18 +14 33
  4. Manchester City FC 16 10 2 4 47-18 +29 32
  5. Everton FC 16 8 7 1 27-15 +12 31
  6. Newcastle United FC 16 8 3 5 21-22 -1 27
  7. Tottenham Hotspur FC 16 8 3 5 15-21 -6 27
  1. Manchester United FC 16 7 4 5 25-19 +6 25