0

Premierliga: Everton remizirao sa WBA, pobjeda Stokea

Detalj sa utakmice Everton - WBA (Foto: AFP)
Everton je odigrao 0-0 na svom Goodison Parku protiv West Bromwich Albiona, dok je Southampton također remizirao na svom St. Mary's Stadiumu protiv Sunderlanda 1-1 u utakmicama 2. kola Premierlige.

Nakon gostujućeg 2-2 remija kod Norwich Cityja u 1. kolu nogometaši Evertona su pred domaćom publikom tražili prvu ovosezonsku pobjedu, ali nadmoć u statističkim rubrikama nisu uspjeli pretvoriti i u gol.

Southampton je protiv Sunderlanda gubio 0-1 još od 3. minute kada je glavom loptu u mrežu nakon ubacivanja iz ugla pospremio tek 167 centimetara visoki Emanuele Giaccherini, igrač koji je "crne mačke" pojačao ljetos stigavši iz Juventusa. Rezultat se nije mijenjao do 88. minute kada je konačnih 1-1 postavio Jose Fonte glavom nakon ubacivanja Jamesa Ward-Prowsea.

Hull City upisao je prvu pobjedu po povratku u prvu ligu, a do nje su stigli savladavši na domaćem terenu Norwich City s minimalnih 1-0 golom Roberta Bradyja iz jedanaesterca. Iako je Hull već od 27. minute igrao bez isključenog Yannicka Sagboa, Norwich brojčanu nadmoć nije uspio iskoristiti i doći barem do boda.

Stoke je na svojoj Britanniji savldao s 2-1 Crystal Palace u susretu u kojem je goste u vodstvo doveo marokanski napadač Marouane Chamakh, donedavni napadač Arsenala. No, golovima Charliea Adama i Ryana Shawcrossa u razmaku od samo četiri minute drugog poluvremena Stoke se na kraju osladio prvim trobodom u sezoni. Na golu Stokea bio je bh. reprezentativac Asmir Begović.

U preostaloj dosad odigranoj utakmici Newcastle i West Ham remizirali su 0-0 na St. James' Parku, dok se kasnije još igra utakmica između Aston Ville i Liverpoola u Birminghamu.

Premierliga, 2. kolo:

Everton - WBA 0-0 Hull City - Norwich City 1-0 (Brady 22-11m) Newcastle - West Ham 0-0 Southampton - Sunderland 1-1 (Fonte 88 / Giaccherini 3) Stoke City - Crystal Palace 2-1 (Adam 58, Shawcross 62 / Chamakh 31) Fulham - Arsenal 1-3 (Bent 77 / Giroud 14, Podolski 41, 68) Aston Villa - Liverpool (kasnije)

1. Chelsea 2 2 0 0 4-1 +3 6
  1. West Ham United 2 1 1 0 2-0 +2 4
  2. Southampton 2 1 1 0 2-1 +1 4
  3. Manchester City 1 1 0 0 4-0 -4 3
  4. Manchester United 1 1 0 0 4-1 +3 3
  5. Aston Villa 2 1 0 1 4-3 -1 3
  6. Liverpool 1 1 0 0 1-0 -1 3
  7. Tottenham Hotspur 1 1 0 0 1-0 +1 3