0

Premierliga: Cardiffu derbi začelja

(Foto: AFP/Arhiv)
Nogometaši Cardiffa ostvarili su vrijednu pobjedu u borbi za opstanak u sklopu 29. kola engleske Premierlige. Na domaćem terenu slavili su 3-1 protiv Fulhama.

Bio je to derbi premierligaškog začelja u kojoj je Cardiff stigao do šeste ovosezonske pobjede i prve nakon što je u prethodna četiri kola dohvatio tek jedan bod. Dvostruki strijelac za pobjednički sastav bio je Steven Caulker, dok je treći gol Cardiffa upisan kao autogol Sashe Riethera. Jedini gol za Fulham postigao je Lewis Holtby.

Southampton Dejana Lovrena slavio je na gostovanju kod Crystal Palacea s minimalnih 1-0 golom Jaya Rodrigueza.

Norwich City i Stoke City podijelili su bodove odigravši 1-1 na Carrow Roadu, a oba su gola postignuta u drugom dijelu u razmaku od 17 minuta. Strijelci su bili Bradley Johnson i Jonathan Walters iz jedanaesterca. Potonji je igrač isključen u 78. minuti, pa je Norwich u završnici igrao s igračem više, ali brojčanu nadmoć nisu uspjeli iskoristiti.

U posljednjoj premierligaškoj utakmici dana na Stamford Bridgeu je na rasporedu londonski derbi između Chelseaja i Tottenhama.

Premierliga, 29. kolo:

Cardiff - Fulham 3-1 (Caulker 45, 67, Riether 71-ag / Holtby 59) Crystal Palace - Southampton 0-1 (Rodriguez 37)

Norwich - Stoke 1-1 (Johnson 56 / Walters 73-11m)