44

Tok utakmice: Sarajevo - Borac 1:2, prekid

E. K.
(Foto: T. S./Klix.ba)
Revanš utakmica četvrtfinala Kupa Bosne i Hercegovine između Sarajeva i Borca je prekinuta u 93. minuti susreta nakon što su nogometaši domaćeg tima pri vodstvu Borca rezultatom 2:1 napustili teren.
UTAKMICA JE DEFINITIVNO PREKINUTA. IGRAČI SU OTIŠLI U SVLAČIONICE.

96' - S druge strane igrači Borca su otišli ispred južne tribine kako bi pozdravili svoje navijače.

95' - Nogometaši Sarajeva su otišli ispred sjeverne tribine stadiona "Asim Ferhatović Hase", a sudije su otišle u svlačionicu.

92' - Utakmica je prekinuta. Nogometaši Sarajeva su ogorčeni sudijskim odlukama napustili teren prije posljednjeg sudijskog zvižduka i ne žele nastaviti utakmicu.

90' - Pet minuta nadoknade.

89' - Koškanje na terenu. Požutjeli su Soldo i Đuričković kod Sarajeva i Pejović u gostujućem sastavu.

85' - Nikola Pejović u igri umjesto Maksa Juraja Čelića.

83' - Matanović mijenja Buljubašića.

81' - Uslijedilo je skandiranje publike na Koševu "lopovi, lopovi".

80' - Penaranda napravio prekršaj u napadu i dobio žuti karton zbog napucavanja lopte poslije sudijskog zvižduka, požutio je i Anđušić.

80' - Blagaić igrao rukom u opasnom naletu Borca, lopta je za Sarajevo.

70' - Anđušić i Penaranda su u igri umjesto Kyeremeha i Čatakovića.

65' - Pocrvenio je i trener golmana Sarajeva.

64' - Direktan crveni karton za Renana Oliveiru zbog prekršaja nad Jokiću.

61' - Trostruka izmjena u redovima Borca. Fićović, Blagaić i Lukić su zamijenili Terzića, Marčetića i Vranješa.

60' - GOOOOOL! Borac ponovo vodi na Koševu. Vuković je sjajno prošao po lijevoj strani i ubacio u sredinu za Marčetića koji je pogodio za novu prednost gostiju.

59' - Udarac Vranješa iz slobodnjaka završio preko gola Rogića.

58' - Požutio je Kapetanović tek nakon što je ušao na teren.

56' - Kapetanović i Renan su u igri umjesto Durakovića i Mustafića.

55' - GOOOOOL! Siguran realizator najstrožije kazne je bio Hamza Čataković. Sarajevo je stiglo do izjednačenja rezultata.

54' - Musa pokazao na penal nakon prekršaja Herrere nad Mustafićem.

52' - Beganović upoolio Mustafića koji šutira preko gola.

49' - Mustafić oboren u kaznenom prostoru, Musa nije želio pokazati na bijelu tačko uprkos protestima navijača i igrača domaćeg tima. U međuvremenu je požutio Simon Rožman.

46' - Počelo drugo poluvrijeme, nema promjena u obje ekipe.

POLUVRIJEME NA KOŠEVU.

45' - Dvije minute nadoknade.

45' - Vratit će se ofanzivac Borca na teren.

44' - Vranješu se ukazuje ljekarska pomoć.

43' - Buljubašić napravio prekršaj na Vranješu i izazvao bijes navijača na Koševu.

38' - Požutio i Francis Kyeremeh.

33' - Žuti karton za Terzića.

32' - Stopostotna šansa za goste. Enver Kulašin je pogodio stativu gola Rogića.

31' - Kulašin je prošao po desnoj strani i ubacio u sredinu, ali Rogić je uhvatio njegov ubačaj.

30' - Horde zla su priredile veliku bakljadu, a u međuvremenu udarac Kyeremeha odlazi pored gola Miloševića.

27' - Šutirao je Hasić, ali pravo u Miloševića.

26' - Prekršaj Herrere na Hasiću u opasnoj zoni.

24' - Na južnu tribinu su upravo stigli Lešinari.

23' - GOOOOL, Borac vodi na Koševu. Kulašin je došao do lopte i uposlio Marčetića koji je postigao spektakularan gol za vodstvo gostiju.

16' - Udarac Hasića glavom odlazi preko gola.

15' - Musa je pokazao javnu opomenu Senijadu Ibričiću.

13' - U nastavku akcije glavni sudija Mateo Musa je dosudio u najmanju ruku diskutabilan prekršaj Hamze Čatakovića na Maks Juraju Čeliću.

13' - STOPOSTOTNA ŠANSA ZA SARAJEVO! Kyeremeh je izašao sam na Miloševića, zaobišao ga i šutirao na gol, ali je Čelić spasio Borac sjajnom intervencijom sa gol linije.

11' - VELIKA PRILIKA ZA DOMAĆE! Hasić je ukrao loptu Jokiću koji nije najbolje intervenisao i ubacio u sredinu za Mustafića koji je katastrofalno reagovao ispred gola Miloševića te je ostalo 0:0.

9' - Prvo uzbuđenje na utakmici. Kyeremeh je šutirao sa velike udaljenosti, a njegov udarac je završio malo pored gola Miloševića.

4' - Centaršut Terzića ne stiže do Marčetića, a u nastavku akcije Vuković nije uspio ubaciti loptu u kazneni prostor.

4' - Korner za goste.

1' - Počela utakmica na stadionu "Asim Ferhatović Hase", prvi sa centra su krenuli domaći nogometaši.

17:22 - Ovi rivali su u prvom meču igranom u Banjoj Luci remizirali, bilo je 0:0 pa će se pitanje pobjednika riješiti danas na stadionu "Asim Ferhatović Hase".

17:13 - Sarajevo je u prethodnoj fazi Kupa naše zemlje pobijedilo Slobodu poslije boljeg izvođenja jedanaesteraca dok je Borac bio bolji od Zvijezde 09 rezultatom 2:0.

17:04 - Trener banjalučkog Borca Vinko Marinović je za ovu utakmicu napravio također četiri promjene pa su umjesto Save Šušića, Srđana Grahovca, Jovana Blagaića i Jove Lukića šansu dobili Ranko Jokić, Vasilije Terzić, Stefan Marčetić i Stojan Vranješ.

Borac: Milošević; Kvržić, Čelić, Jokić, Herrera; Nišić, Vuković, Terzić, Kulašin, Marčetić; Vranješ.

Na klupi Borca su ostali: Pavlović, Pejović, Jurilj, Fićović, Makarić, Subić, Lukić, Čavić, Blagaić, Šušić, Hrelja.

17:02 - Trener FK Sarajevo Simon Rožman je za ovaj susret napravio četiri promjene u odnosu na duel sa Igmanom pa tako u ekipi nema Marina Aničića, Slaviše Radovića, Nemanje Anđušića i Renana dok su šansu dobili Vinko Soldo, Elvir Duraković, Francis Kyeremeh i Hamza Čataković.

Sarajevo: Rogić; Beganović, Đuričković, Soldo, Duraković; Buljubašić, Julardžija, Mustafić; Kyeremeh, Hasić, Čataković.

Na klupi Sarajeva su ostali: Mehić, Matanović, Mehmedović, Renan, Penaranda, Radović, Kapetanović, Aničić, Anđušić, Čelik.

17:00 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobro došli na tekstualni prijenos revanš utakmice četvrtfinala Kupa Bosne i Hercegovine između Sarajeva i Borca. Utakmica na stadionu "Asim Ferhatović Hase" počinje u 17:30 sati.