Ligue 1
14

Prcić se vratio na teren u pobjedi Rennesa, Nantes zadržao korak za vrhom

U terminu od 20 sati odigrano je pet utakmica francuske Ligue 1, a veoma važne pobjede zabilježile su ekipe Nantesa i Rennesa.

Ekipa Rennesa upisala je domaću pobjedu protiv Lillea rezultatom 1:0. Strijelac jedinog pogotka bio je Bourigeaud u 6. minuti susreta.

Sanjin Prcić vratio se na teren nakon povrede zbog koje je propustio mečeve reprezentacije Bosne i Hercegovine protiv Belgije i Estonije, a on je u ovom meču odigrao 68. minuta.

Ekipa Nantesa slavila je na svom terenu protiv Guingampa rezultatom 2:1. Ekipa Claudija Ranierija u vodstvo je stigla u 9. minuti susreta kada Awaziem pogađa za 1:0, a minimalnu prednost domaći su držali sve do 70. minute kada Camara pogađa za 1:1.

Kada su svi očekivali da će Nantes ostati bez pobjede u ovom meču Toure je u 87. minuti pogodio za 2:1 i veliku pobjedu svoje ekipe koja nakon deset odigranih utakmica ima 20 bodova i nalazi se na trećoj poziciji francuske Ligue 1.