Ligue 1
1

Prcić postigao pogodak u prvoj ligaškoj utakmici za Strasbourg

Nogometaši Angersa pobijedili su na De La Meinau u okviru 24. kola Ligue 1 ekipu Strasbourga rezultatom 2:1 i tako potvrdili trijumf nad Dijonom ostvaren u prošlom kolu.

Domaći su kontrolisali utakmicu u prvom poluvremenu, stvorili više prilika, ali su gosti bili ubojiti i u 35. minuti preko Kange Ake stigli u vodstvo. Ujedno je 0:1 bio i rezultat prvog dijela susreta.

Sjajni Kanga Aka već u desetoj minuti nastavka udvostručuje prednost Angersa, a onda su domaći krenuli žestoko.

Sijevalo je sa svih strana, ali do gola jednostavno nisu mogli sve do tri minute prije kraja meča.

Tada na scenu stupa reprezentativac Bosne i Hercegovine Sanjin Prcić, koji matira golmana za konačnih 1:2.

Prcić je tako već u prvoj utakmici za svoj novi klub postigao pogodak i potvrdio da će biti pravo pojačanje. Inače, Prcić je igrao svih 90 minuta za poraženu ekipu.

Strasbourg je ostao na sedmom mjestu Ligue 1, dok je Angers na 12. poziciji.