10

Pravo u autobus: Mourinho i stručni štab nisu govorili za medije nakon meča

Jose Mourinho je nakon meča sa tribina odjurio u autobus (Foto: EPA)
Chelsea je danas doživio peti poraz u Premiershipu. U 10. kolu savladao ga je West Ham na Upton Parku rezultatom 2:1.

Ovo je Mourinhu šesti poraz u posljednjih 12 utakmica Premiershipa. Za šest poraza prije toga, trebala su mu 64 meča u najjačem rangu engleskog fudbala.

Na tako loše brojke portugalski stručnjak nije navikao. U ovoj utakmici protiv West Hama najprije se mogao ljutiti na gol-tehnologiju kada je u 36. minuti lopta "plesala" po gol-crti, ali tehnologija je "rekla" da se igra nastavi.

Osam minuta kasnije Matić je dobio drugi žuti karton, a nedugo nakon njega isključen je i Mourinho. Nakon toga Portugalac je otišao na tribine i među poklonicima West Hama gledao je ostatak meča, a tako i gol Carrolla.

Nakon utakmice nije davao izjave za medije, a navodno nije išao ni do svlačionice. Interesantno, niko iz stručnog štaba Chelseaja nije zamijenio Mourinha u izjavama za medije što je nesvakidašnja situacija.