2

Prandelli izbacio De Rossija iz reprezentacije

Daniele De Rossi
Selektor talijanske nogometne reprezentacije Cesare Prandelli odlučio je izbaciti Danielea De Rossija s popisa igrača za prijateljski susret s Francuskom nadolazeće srijede.

Razlog je namjerno udaranje svog sunarodnjaka Stefana Maurija u utakmici 12. kola talijanske Serije A. De Rossi je sa svojom Romom "gostovao" na Olimpicu kod Lazija, te upisao poraz 3-2. I dok je za sve njegove saigrače utakmica trajala 90 minuta, za njega je ona bila gotova na poluvremenu.

Naime, veznjak "vučice" je u jednom naguravanju za što bolju poziciju, prilikom ubacivanja lopte u kazneni prostor, odlučio stvar riješiti tako da "punim" zamahom ruke udari Maurija u lice, što nije promaklo oku glavnog sudije Rocchija, koji mu je pokazao direktni crveni karton. Zanimljivo, u 85. minuti susreta isključen je i Mauri, ali zbog drugog žutog kartona.

Umjesto De Rossija, Prandelli je pozvao odbrambenog igrača Newcastlea Davidea Santona.