58

Poznati arbitar se obrukao: Cakir svirao penal jer je golman igrao rukom

U okviru 16. kola turske Super lige Rizespor je izgubio kod kuće od Osmanlispora rezultatom 1:0, a u centru pažnje bio je najbolji turski arbitar Cuneyt Cakir.

Cakir, koji od 2003. sudi UEAFA-ine, a od 2006. FIFA-ine utakmice, napravio je ogromnu grešku u 67. minuti susreta.

Pri rezultatu 0:0 40-godišnji Cakir je dosudio penal za domaću ekipu zbog igranja rukom u kaznenom prostoru gostiju. Ništa ne bi bilo sporno da rukom nije igrao golman Osmanlispora Žydrunas Karčemarskas.

Pravda je ubrzo zadovoljena s obzirom da je Jakob Jantscher promašio kazneni udarac. Osmalispor, za koji je svih 90 minuta odigrao Avdija Vršajević, je u 90. minuti došao do pobjede kada je Cagirana, ovaj put iz opravdano dosuđenog penala, bio siguran.